Piłkarska niedziela - wyniki III i IV ligi

piłka nożna 2009-10-04 17:14:01

Dwie porażki w międzywojewódzkich konfrontacjach w ramach III ligi doznały drużyny reprezentujące nasz region. W Łapach górą był Huragan Morąg, który pokonał Pogoń 2:1 (1:0), natomiast Czarni Olecko pokonali przed własną publiką Orła Kolno 3:0 (1:0).

Nadal niepokonany w III lidze jest Sokół Sokółka, który w niedzielę pokonał na wyjeździe Tura Bielsk Podlaski 1:0 (1:0) i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Zwycięstwo podopiecznym Mirosława Dymka zapewnił Piotr Andrzejewski, który w 33. minucie otrzymał piłkę od Norberta Toczydłowskiego i nie miał problemów z pokonaniem Roberta Kucharczyka.

Skory do odgwizdywania przewinień w polu karnym był arbiter w Łapach, gdzie miejscowa Pogoń przegrała z Huraganem Morąg 1:2 (0:1), a dwie bramki padły z rzutów karnych. W 34. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Graczyka, który wykorzystał rzut karny. Do przerwy 1:0 prowadzili morążanie, jednak tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony rzut karny skutecznie wyegzekwował Karol Sipko i mieliśmy 1:1. Zaledwie pięciu minut potrzebował zespół Huragana, aby odzyskać prowadzenie. Autorem zwycięskiego trafienia dla gości był George Kukoya Gilmore.

Najmniejszych problemów Czarnym Olecko nie sprawił zespół Orła Kolno, który przegrał na wyjeździe 0:3 (0:1). Gole dla drużyny Czarnych zdobyli Rafał Muczyński (30 min.), Dawid Paszkowski (75 min.) i Grzegorz Bierć (78 min.).

W IV lidze lider z Siemiatycz odniósł pewne zwycięstwo przed własną publicznością, a ich "ofiarą" był tym razem Hetman Tykocin, który uległ gospodarzom 1:5 (1:0). Trzy punkty dopisał do swojego konta również inny spadkowicz z III ligi, Sparta Augustów, która pokonała na wyjeździe Puszczę Hajnówka 2:0 (1:0). W innych spotkaniach ŁKS Łomża podzielił się punktami ze Zniczem Suraż po remisie 1:1, a KS Michałowo przegrało u siebie z Dębem Dąbrowa Białostocka 0:2.