Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 2:2 (2:2)

piłka nożna / Rzeszów 2009-10-07 20:30:30

W zaległym spotkaniu 9. kolejki II ligi wschodniej Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 2:2 (2:2).

Prowadzenie suwalczanie mogli objąć już w pierwszej minucie, jednak w ostatniej chwili dośrodkowanie Tomasza Bajko zmierzające w kierunku Daniela Ołowniuka przerwał Piotr Duda. Chwilę później gorąco było pod bramką Karola Salika, strzał głową Ireneusza Grybosia fenonemalnie wybronił golkiper Wigier. W następnej akcji bardzo groźna prostopadła piłka zmierzała ponownie do Grybosia, jednak w porę zorientował się Michał Danilczyk, który przerwał akcję rywali. Na prowadzenie Wigry wyszły w 15. minucie, gdy zagranie Mateusza Chudzińskiego na bramkę zamienił Daniel Ołowniuk. Radość podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka trwała najkrócej, jak tylko mogła, bowiem już w następnej minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Ireneusza Grybosia, który wykorzystał prostopadłe podanie od Pawła Kloca.

W 18. minucie arbiter na lewej stronie boiska odgwizdał rzut wolny dla Stali. Dośrodkowanie jednego z piłkarzy Stali chciał przeciąć Karol Salik, jednak źle obliczył tor lotu piłki, a jego błąd bezlitośnie wykorzystał Serges Kiema, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Start bardzo groźnie atakował bramkę Karola Salika, jednak suwalska defensywa może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ rzeszowianie marnowali doskonałe sytuacje. Zemściło się to w 45. minucie, gdy błąd popełnił bramkarz Stali - Tomasz Wróbel, który uderzenie Daniela Ołowniuka odbił przed siebie, a do futbolówki dopadł Mateusz Chudziński i doprowadził do remisu 2:2.

Druga połowa była zdecydowanie mniej emocjonująca, ale być może wpływ na to miały zmiany, jakich obydwaj szkoleniowcy dokonali w przerwie. Klarowną sytuację w 85. minucie stworzyli sobie zawodnicy Stali, ale piłka uderzona głową przez Karola Wójcika zatrzymała się na słupku suwalskiej bramki. W 87. minucie indywidualną akcję przeprowadził Tomasz Bajko, który mógł zagrywać do lepiej ustawionych rywali, jednak zdecydował się na strzał z ostrego kąta, a futbolówkę Grzegorz Nalepa sparował na słupek. W kolejnej akcji przeprowadzonej przez Stal piłka znowu zatrzymała się na słupku bramki Karola Salika. W doliczonym czasie gry na indywidualną akcję zdecydował się wprowadzony w 60. minucie Rafał Sadowski, a na faul taktyczny zdecydował się Krzysztof Majda. Pomocnik Stali otrzymał drugą żołtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, a drużyna Wigier miała rzut wolny z około 23 metrów. Uderzenie Macieja Makuszewskiego okazało się niestety zbyt lekkie i problemów z nim nie miał Grzegorz Nalepa.

Aktualnie Wigry plasują się na 10. miejscu z 17 punktami i stosunkiem bramek 18-12. "Biało-niebiescy" mają przed sobą jeszcze jedno zaległe spotkanie z GKS-em Jastrzębie, a 14. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Hetmanem Zamość.

Ireneusz Gryboś 16', Serges Kiéma 18' - Daniel Ołowniuk 15', Mateusz Chudziński 45'.

Stal: Tomasz Wróbel (46' Grzegorz Nalepa) - Krzysztof Hus (82' Mba Chukwuemeka Ukonu), Piotr Duda, Sylwester Sikorski, Artur Chałas - Karol Wójcik, Krzysztof Majda, Serges Kiéma, Paweł Kloc, Wojciech Krauze - Ireneusz Gryboś.

Wigry: Karol Salik - Tomasz Bajko, Przemysław Łapiński (46' Kamil Lauryn), Michał Danilczyk, Przemysław Makarewicz - Maciej Makuszewski, Karol Drągowski, Sebastian Świerzbiński, Sebastian Radzio (61' Rafał Sadowski) - Mateusz Chudziński (90' Maciej Kesler), Daniel Ołowniuk (71' Jakub Kowalski).

Żółte kartki: Majda, Kiéma, Kloc (Stal) - Danilczyk, Makarewicz (Wigry).
Czerwona kartka: Krzysztof Majda (Stal, za drugą żółtą).
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Na podstawie: wigry.suwalki.pl