Nieszczęśliwy remis Młodej Jagiellonii

piłka nożna / Bełchatów 2009-10-10 16:48:28

Blisko zwycięstwa w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy była Jagiellonia Białystok, która straciła gola dopiero w doliczonym czasie gry. W rozgrywanej awansem 17. kolejce rywalem białostoczan był GKS Bełchatów.

Na prowadzenie Jagiellonię wyprowadził w 65. minucie Michał Steć, który wykorzystał zagranie Vahana Gevorgyana i umieścił futbolówkę w długim rogu bramki strzeżonej przez Kozika. W doliczonym czasie gry drugiej połowy rzut wolny z około 17-18 metrów egzekwował Tomasz Margol, którego precyzyjne uderzenie znalazło drogę do bramki Sakowicza i dało gospodarzom jeden punkt.

Dzięki zwycięstwu białostoczanie "złapali" kontakt z przedostatnią w tabeli Polonią Warszawa i czternastym Śląskiem Wrocław, obecnie straty do tych zespołów wynoszą odpowiednio dwa i trzy punkty. W następnej kolejce Jagiellonia będzie podejmowała przed własną publiką Zagłębie Lubin.

Henryk Mojsa (trener Młodej Jagiellonii): - Był to ciekawy mecz, w którym dominowała walka i ambicja. Stworzyliśmy jeszcze dwie klarowne sytuacje na zdobycie gola, jednak ich nie wykorzystaliśmy i GKS wyrównał w ostatniej minucie. Chłopacy zagrali z zębem, lecz zabrakło nam po prostu szczęścia. Gospodarze nastawili się na grę z kontry i muszę przyznać, że jest to najgroźniejszy zespół w lidze, grający w taki sposób. Moim zdaniem był to nasz najlepszy mecz w sezonie. Mocnym punktem drużyny był Vahan Gevorgyan, który pokazał, że posiada ogromne doświadczenie.

GKS Bełchatów (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 1:1 (0:0)
Margol 90' - Steć 65'.

GKS Bełchatów (ME): Budziłek (46' Kozik) - Fonfara (46' Lipiński), Słomian, Kalkowski, Jacak, Stąporski, Poźniak (63' Nowak), Margol, Zawodziński (77' Pieczara), Adamiec (59' Bartosiak), Kuświk.

Jagiellonia Białystok (ME): Sakowicz - Hryszko, Szóstko, Ostaszewski, Sulkowski - Gevorgyan, Dołubizna, Arłukowicz, Grudziński - Steć, Zaniewski.

Żółte kartki: Stąporski, Zawodziński, Bartosiak (GKS) - Sakowicz, Hryszko, Ostaszewski, Szóstko, Arłukowicz, Dołubizna, Steć, Zaniewski (Jagiellonia).
Sędzia: Artur Lewandowski (Kraków).