Ważne zwycięstwo Wigier!

piłka nożna / Zamość 2009-10-10 17:06:36

Ważne zwycięstwo w II lidze wschodniej odnotowały Wigry Suwałki, które w wyjazdowym spotkaniu pokonały Hetmana Zamość 1:0 (1:0). Autorem zwycięskiej bramki dla suwalczan okazał się Przemysław Makarewicz.

Bramka, która padła w 10. minucie była w sumie pierwszą groźną sytuacją, jaką stworzyły obydwa zespoły. Suwalczanie egzekwowali rzut rożny, a do dośrodkowania na długi słupek bramki Mateusza Prusa doszedł Przemysław Makarewicz i wyprowadził gości na prowadzenie. W odpowiedzi indywidualną akcję przeprowadził Marek Fundakowski, który był faulowany przez Makarewicza, który za swoje zagranie otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Ciekawy materiał przygotował nasz Partner: WigryTV

Chwilę później "biało-niebiescy" po raz kolejny utrudnili sobie zadanie, tym razem w sytuacji pod bramką suwalczan głowami zderzyli się dwaj defensorzy Wigier, co doprowadziło do tego, iż Kamil Lauryn nie mógł kontynuować zawodów i trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Suwalczanie grali w "dziesiątkę", a niekiedy nawet w "dziewiątkę", bowiem co jakiś czas któryś z zawodników przebywał poza linią boczną boiska. Bliski doprowadzenia do wyrównania był w 30. minucie Rafał Kycko, który pomylił się naprawdę nieznacznie.

W drugiej połowie dalej przeważali gospodarze, którzy mogli przynajmniej czterokrotnie pokonać Karola Salika, jednak razili nieskutecznością. Zamościanie na początku drugiej odsłony groźnie atakowali konstruując ciekawe ataki, jednak później ograniczali się do długich wrzutów futbolówki w pole karne Wigier. W 58. minucie w polu karnym Hetmana przewinienia dopuścił się Frączek, a do jedenastki podszedł Karol Drągowski, jednak górą był bramkarz, który poradził sobie ze strzałem zawodnika Wigier. Następna akcja także powinna zakończyć się golem dla gospodarzy, jednak w sytuacji sam na sam z Karolem Salikiem Rafał Kycko trafił wprost w niego. W końcówce w polu karnym faulowany był Makuszewski, a arbiter bez wahania po raz drugi wskazał na rzut karny dla Wigier. Do jedenastki podszedł Jakub Kowalski, ale stało się coś nieprawdopodobnego... on również nie wykorzystał rzutu karnego!

Biorąc pod uwagę przebieg spotkania podopieczni Zbigniewa Kaczmarka mogą mówić o dużym szczęściu, którego pozwoliło im dopisać trzy punkty do swojego dorobku punktowego. Gdyby nie sytuacja z 10. minuty spotkanie mogłoby się zakończyć rezultatem 3:0 zarówno na korzyść gospodarzy, jak i gości.

Hetman Zamość - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)