Niedziela w III i IV lidze

piłka nożna 2009-10-11 15:55:42

W artykule publikujemy na bieżąco aktualizowane wyniki niedzielnych spotkań 11. kolejki III i IV ligi.

W Działdowie bardzo szybko na prowadzenie wyszli piłkarze Mazura Ełk, w 3. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Chwaszczewski głową umieszczając futbolówkę w siatce. Do wyrównania w 31. minucie doprowadził Chrzanowski, który wykorzystał rzut wolny podyktowany przez arbitra. Zaledwie dwie minuty trwała radość działdowian, ponieważ już w 33. minucie na groźne uderzenie zdecydował się Sidorowicz, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i trafiła do siatki Startu. Wynik spotkania w 50. minucie ustalił Marcin Tomczak.

W meczu Orzeł Kolno - Promień Mońki już w 9. minucie fatalny błąd popełnił golkiper Orła Kolno, Piotr Sokołowski, który wrzucił sobie futbolówkę do bramki ku uciesze gości. W 20. minucie jest już 1:1, a autorem wyrównującego trafienia okazuje się Marcin Makowski. W 35. minucie w polu karnym Orła faulu na Kiszle dopuścił się Sokołowski, a arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany. W 83. minucie strzał Marka Kulikowskiego obronił golkiper Orła, jednak wobec dobitki Grzegorza Kiszło był bez szans i mieliśmy 3:1 na korzyść gości. Gola na 2:3 zdobył w doliczonym czasie gry Artur Prokop.

Ciekawym pojedynkiem była konfrontacja drużyn z drugiej połowy tabeli, czyli Vęgorii Węgorzewo i MKSu Mielnik. Przez blisko pół godziny prowadzili piłkarze Vęgorii po golu Krzysztofa Koleśnika z 63. minucie, jednak w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry jeden punkt gościom zapewnił ich najskuteczniejszy zawodnik, Tomasz Tuttas.

W IV lidze podlaskiej Hetman Tykocin pokonał u siebie Puszczę Hajnówka 2:1 (1:0). W Surażu triumfowało KS Michałowo, które pokonało miejscowy Znicz 2:0. W innym meczu zespół Dębu Dąbrowa Białostocka pokonał Włókniarza Białystok 3:1.