Sobota w III lidze

piłka nożna 2009-10-17 16:46:41

W sobotnie popołudnie rozegrane zostały cztery spotkania w ramach 12. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Trzy punkty zgarnęła jedynie Olimpia Zambrów, która pokonała u siebie MKS Mielnik 4:1 (2:0), a w pozostałych trzech spotkaniach padły remisy.

W Morągu przez równo czterdzieści minut prowadziła Concordia Elbląg, która na prowadzenie wyszła w 37. minucie po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym przez Michała Lepczaka. Morążanie wyrównującą bramkę zdobyli w 77. minucie za sprawą Mateusza Czornieja. Obecnie Huragan jest wiceliderem z 23 punktami na koncie, natomiast elblążanie plasują się pozycję niżej z 19 "oczkami".

Bezbramkowym remisem zakończyła się konfrontacja dwóch ekip z województwa warmińsko-mazurskiego, a konkretniej Motoru Lubawa i Mrągowii Mrągowo. Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Mońkach, gdzie miejscowy Promień skonfrontował się z Warmią Grajewo. Na prowadzenie w 35. minucie wyszli grajewianie, na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Rafał Kozikowski, a błąd popełnił Piotr Czapliński i mieliśmy 1:0 na korzyść gości. Wyrównującą bramkę gospodarze zdobyli w 74. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Przemysław Koźlik pokonując Przemysława Masłowskiego strzałem głową.

W meczu Olimpia Zambrów - MKS Mielnik szybko na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola na 1:0 zdobył Adrian Citko, który popisał się atomowym uderzeniem z około 25 metrów. Drugi gol dla zambrowian padł w 43. minucie po błędzie golkipera MKS-u, z prawej strony boiska z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Daniel Fiedorczuk, a źle ustawiony bramkarz tylko ją musnął i mieliśmy 2:0 dla Olimpii. W 58. minucie gola kontaktowego zdobył Łukasz Pawluczuk, który wypuszczony lewą stroną pola karnego uderzył obok interweniującego Adriana Bebłowskiego i dał gościom nadzieję na korzystny rezultat. Od tego momentu groźniejsi stali się mielniczanie, jednak bramki zdobywali nadal gospodarze, a konkretniej Radosław Hawryluk i Adrian Citko.

Wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki III ligi:

Olimpia Zambrów - MKS Mielnik 4:1 (2:0)
Bramki: Adrian Citko 25', 88', Daniel Fiedorczuk 43', Radosław Hawryluk 62' - Łukasz Pawluczuk 58'.

Huragan Morąg - Concordia Elbląg 1:1 (0:1)
Mateusz Czorniej 77' - Michał Lepczak 37' (k).

Promień Mońki - Warmia Grajewo 1:1 (0:1)
Przemysław Koźlik 74' - Rafał Kozikowski 35'.

Motor Lubawa - Mrągowia Mrągowo 0:0 (0:0)