III i IV liga - niedzielne rezultaty

piłka nożna 2009-10-18 15:56:37

Dobrze spisali się w niedzielę trzecioligowcy z województwa podlaskiego, którzy w dwóch meczach byli górą nad rywalami z sąsiedniego województwa.

Kolejne zwycięstwo zanotował Sokół Sokółka, który w wyjazdowym spotkaniu pokonał Pogoń Łapy 2:0 (1:0). Goście na prowadzenie wyszli w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy jedenastkę podyktowaną za faul na Piotrze Andrzejewskim wykorzystał Dzidosław Żuberek. W końcówce drugiej połowy gola na 2:0 zdobył Krzysztof Stelmaszek, który ze stosunkowo niewielkiej odległości pokonał Huberta Łapińskiego.

Niespodziewany rezultat padł w Bielsku Podlaskim, gdzie miejscowy Tur podejmował Start Działdowo. Faworytem tej konfrontacji był zespół Startu, jednak bardzo szybko na dwubramkowe prowadzenie wyszli podopieczni Lucjana Trudnosa, którzy nie oddali go już do końca spotkania. Dla Tura gole zdobywali Kamil Jakubowski w 10. minucie oraz Marcin Szmurło w 15. minucie tego pojedynku.

Z kwitkiem z Kolna odjechał Mazur Ełk, który nie sprostał Orłowi przegrywając 1:3 (1:2). Mazur, który był formalnym gospodarzem tego meczu na prowadzenie wyszedł już w 7. minucie po strzale Pawła Chwaszczewskiego, jednak w przeciągu kwadransa Orzeł zdołał wyjść na prowadzenie zdobywając dwie bramki, których autorami byli Dariusz Prokop i Marcin Sawko. W 73. minucie na 3:1 dla Orła podwyższył Dariusz Prokop drugi raz wpisując się na listę strzelców.

Większych problemów z zainkasowaniem trzech punktów nie mieli Czarni Olecko, którzy wygrali z Vęgorią Węgorzewo 3:1 (0:0). Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony gola zdobył Kamil Szarnecki, a na kwadrans przed końcem drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Dawid Paszkowski. Zmobilizowało to graczy Vęgorii, którzy po dwóch minutach odpowiedzieli golem Daniela Maliszewskiego. Vęgorii nie udało się zdobyć wyrównującej bramki, natomiast Czarni postawili na swoim i za sprawą Michała Wasilewskiego strzelili gola na 3:1.

Wyniki niedzielnych spotkań 12. kolejki III ligi:

Pogoń Łapy - Sokół Sokółka 0:2 (0:1)
Dzidosław Żuberek 45' (k), Krzysztof Stelmaszek 87'.

Tur Bielsk Podlaski - Start Działdowo 2:0 (2:0)
Bramki: Kamil Jakubowski 10', Marcin Szmurło 15'.

Mazur Ełk - Orzeł Kolno 1:3 (1:2) - w Kolnie, Mazur gospodarzem
Bramki: Dariusz Prokop 20', 73', Marcin Sawko 21' - Paweł Chwaszczewski 7'.

Czarni Olecko - Vęgoria Węgorzewo 3:1 (0:0)
Bramki: Kamil Szarnecki 52', Dawid Paszkowski 75', Michał Wasilewski 90' - Daniel Maliszewski 77'.