Żubry vs Resovia Rzeszów 69:77

koszykówka / Białystok 2008-02-03 07:18:27

Niestety i tym razem nie udało się wygrać białostockim Żubrom. Dzisiejszy mecz z obu stron wyglądał słabo. Żubry mimo dobrego początku przegrały wynikiem 69 do 77 z Resovią Rzeszów.

W pierwszej kwarcie białostoczanie dominowali w zupełności! I wydawało się że zwycięstwo w dzisiejszym meczu nie będzie dużym problemem gdyż po czterech minutach nasi koszykarze prowadzili jedenastoma punktami nie dając zdobyć ani jednego oczka dla gości. I to było jak się później okazało jedno z nielicznych tak dużych powadzeń naszego zespołu. A pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21 do 16 dla białostoczan.

Drugą kwartę można zatytułować jako gonitwę Resovii za Żubrami. Gospodarze grali coraz słabiej a rzeszowianie rośli w siłę punktując Żubry jak sie tylko dało. Dla białostoczan w tej części już nie szło tak dobrze jak w poprzedniej i ich gra w tej kwarcie polegała głównie na obronie dzięki czemu pierwszą połowę zakończyli wynikiem 43-37.

Druga połowa meczu należała w zupełności do gości. Bo to właśnie oni poskładali się do kupy i zaczęli wykorzystywać swoje sytuacje pod koszem, oraz skutecznie sie bronić na własnej połówce. trzecią kwartę Żubry grały tragicznie, zdobywając w niej tylko jedenaście punktów, a ostatecznie przegrywając 54 do 59. W ostatniej kwarcie trener białostoczan robił co mógł, ale mimo wszystko styl gry Żuberków się nie zmieniał i dalej goście zdobywali punkty, aby ostatecznie wygrać 69-77.

autor: Michał Kardasz