Piast Białystok - Hetman Białystok 1:0

piłka nożna / Wasilków 2009-10-24 17:43:43

Derby Białegostoku dla Piasta! Podopieczni Jacka Bayera pokonali w Wasilkowie Hetmana Białystok 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 78. minucie spotkania Konrad Michniuk.

Na początku spotkania optyczną przewagę miał Piast. To gospodarze lepiej panowali nad piłką i częściej przedostawali się w pobliże bramki rywali. W 20. minucie pierwsza dobrą okazję miał Hetman. Marczuk wypatrzył wychodzącego Tomasza Konończuka, zagrał mu w uliczkę po czym defensor gości uderzył na bramkę, ale jego strzał i instynktowny sposób obronił Krzysztof Gieniusz. Piast w pierwszej części gry stwarzał dużo zagrożenia po egzekwowanych rzutach rożnych, jednak albo na posterunku był bramkarz gości Michał Rynkowski, albo zawodnicy gospodarzy uderzali niecelnie.

Od początku drugiej połowy śmielej zaatakował Hetman. W 48. minucie ładną akcję strzałem z dystansu zakończył Marczuk, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Po pół godzinie gry po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne podopieczni Jacka Bayera zdobyli gola, ale sędzia słusznie go nie uznał sygnalizując pozycję spaloną. Chwilę później blisko zdobycia gola dla Piasta był Konrad Korziński. Po jego strzale z rzutu wolnego wielkie problemy miał Rynkowski, który ostateczie sparował futbolówkę nad poprzeczkę. W szeregach gości bardzo starał się Sebastian Kuc, który często próbował rajdów lewą stroną boiska. W 77. minucie po rykoszecie od obrońcy przyjezdnych  piłka minimalnie minęła słupek bramki "Hetmańskich" i wyszła na rzut rożny. Po dobrze egzekwowanym kornerze w polu karnym piłka trafiła do Konrada michniuka, który strzałem po ziemi dał prowadzenie gospodarzom. Pod koniec spotkania mecz był wyrównany, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zadnej bramki i Piast wygrał w IV-ligowych derbach z Hetmanem Białystok 1:0.

Piast Białystok - Hetman Białystok 1:0 (0:0) [GALERIA ZDJĘĆ]

Bramka: 1:0 - Michniuk [78]