Ekstraklasa: "Jaga" ogrywa "Czarne Koszule"!

piłka nożna / Białystok 2009-10-31 20:58:41

Jagiellonia Białystok pokonała Polonię Warszawa 1:0. Zwycięską bramkę dla żółto-czerwonych zdobył w 60. minucie spotkania Tomasz Frankowski. Po tym spotkaniu Jagiellonia awansowała na 12 pozycję w tabeli Ekstraklasy.

Obok Frankowskiego, na miano bohatera Jagiellonii zasłużył bez wątpienia Grzegorz Sandomierski. 20-letni bramkarz zespołu z Białegostoku ustanowił nowy rekord klubowy, jesli chodzi o minuty bez puszczonej bramki - jest niepokonany już od 540 minut.Poprzednie najlepsze osiągnięcie należało do Piotra Lecha, który nie wpuścił gola przez 507 minut.

Pierwszą świetną okazję w tym meczu zmarnował w 7. minucie Tomasz Frankowski, który po dokładnym dośrodkowaniu Bruno z rzutu wolnego przestrzelił głową z 6 metrów. W 16. minucie Milan Nikolić zdobył bramkę dla gości, ale arbiter dopatrzył się spalonego i jak później pokazały powtórki telewizyjne, podjął słuszną decyzję. W 30. minucie ładną akcję przeprowadził duet napastników Frankowski - Grosicki. "Franek" znakomicie podał do swojego kolegi między dwóch obrońców. "Grosik" zwodem ograł Marka Sokołowskiego i strzelił w długi róg, lecz piłka minimalnie minęła słupek. Chwilę później gra przeniosła się pod druga bramkę. Adrian Mierzejewski mocno strzelił z ponad 30 metrów, jednak Grzegorz Sandomierski popisał się ładną interwencją i obronił to trudne uderzenie.

Jagiellonia wyszła na prowadzenie w 60. minucie. Bruno zgrał piłkę głową na szósty metr do "Franka", a ten również głową strzelił pod poprzeczkę i Sebastian Przyrowski mimo rozpaczliwej interwencji nie był w stanie uratować swojego zespołu przed utratą gola. Stołeczni mogli doprowadzić do wyrównania już 4. minuty później, ale Sarvas będąc w bardzo dobrej sytuacji strzelił wprost w Sandomierskiego z 14 metrów. Najlepszą okazję dla gości zmarnował Michał Chałbiński w 72. minucie, kiedy przegrał pojedynek sam na sam z Sandomierskim. Ostatecznie po nerwowej końcówce spotkania Jagiellonia zdołała odnieść zwycięstwo, które spowodowało, że podopieczni Michała Probierza opuścili strefę spadkową.

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 - Tomasz Frankowski [60].

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Igor Lewczuk, Thiago Rangel Cionek, Andrius Skerla, Alexis Norambuena - Kamil Grosicki (82. Vahan Gevorgyan), Bruno , Hermes Soares , Dariusz Jarecki (75. Pavol Stano) - Remigiusz Jezierski (92. Neil Hlavaty), Tomasz Frankowski.

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marek Sokołowski, Piotr Dziewicki, Łukasz Skrzyński, Błażej Telichowski - Mariusz Zasada (72. Tamas Kulcsar), Łukasz Piątek (66. Michał Chałbiński), Łukasz Trałka, Marcelo Sarvas - Adrian Mierzejewski, Milan Nikolić (87. Filip Ivanovski).

Żółta kartka: Marek Sokołowski (Polonia).

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów: 5 500.