III liga: MKS Mielnik - Mazur Ełk 1:6!

piłka nożna / Mielnik 2009-11-07 14:04:25

W bardzo kiepskim stylu  z rundą jesienną pożegnali się gracze MKS Mielnik. Podopieczni trenera Cicirki zostali rozgromieni na własnym stadionie przez Mazura Ełk aż 1:6. Bohaterem spotkania został Bartłomiej Wierzbicki, który nie dość że zdobył 2 gole w tym meczu to również dwukrotnie był faulowany w polu karnym, co na bramki z rzutów karnych zamienili jego klubowi koledzy.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego pogromu. Gra była wyrównana i toczyła się głównie w środku boiska. Później przewagę osiągnął Mazur. Już w 15 minucie Wierzbicki otrzymał dobre podanie od Roberta Wiśniewskiego, ale napastnik gości zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Kilka chwil później w dobrej okazji znalazł się po podnaiu Wierzbickiego Golak i zdobył bramkę na 1:0. W 20. minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał jeden z graczy Mielnika, po faulu na wychodzącym na czysta pozycję Wierzbickim i gospodarze musieli grać w osłabieniu.

Po pół godzinie gry Wierzbickiego doskonałym podaniem obsłużył Jakub Golak, gracz Mazura po raz kolejny znalazł się w sytuacji sam nasam z bramkarzem i mimo, że "na raty" to pokonał golkipera MKS-u i przyjezdni prowadzili już dwoma bramkami. Dominacja ełczan rosła z minuty na minutę i wiadome było, że grający w dziesiątkę Mielnik będzie miał ogromne problemy z tym, by nie tracić kolejnych goli. W 35. minucie pieknątrójkową akcję przeprowadzili goście.  Popularny "Wierzba" zagrał do Golaka, ten wrzucił z lewej strony boiska do Wiśniewskiego, który zakończył piękną akcję golem i Mazur wygrywał już trzema bramkami. Jeszcze przed przerwą przyjezdni mogli zdobyć kolejnego gola, ale strzał Wiśniewskiego po zamieszaniu po rzucie roznym przeszedł obok słupka.

W 62. minucie świetnie dysponowany dziś Wierzbicki przedarł sięw pole karne, gdzie został sfaulowany przez defensora gospodarzy. Rzut karny wykorzystał Piotr Janik i w Mielniku było już 4:0. W 76, minucie  Stupak strzelił w kierunku bramki rywali, a bramkarz gospodarzy interweniował na tyle niefortunnie że piłka wylądowała pod nogami Wierzbickiego, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Pod koniec spotkania do głosu doszedł MKS. Przeprowadził kilka akcji, po których interweniował golkiper Mazura, Mariusz Ragajszyn. W 90. minucie po raz drugi w tym spotkaniu w polu karnym faulowany był Wierzbicki, a jedenastkę na bramkę zamienił tym razem Ormianin, Sevak Safaryan. Mielnik jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdołał zdobyć honorową bramkę i ostatecznie spotkanie zakończyło się wyjazdową wygraną Mazura Ełk aż 6:1.

MKS Mielnik - Mazur Ełk 1:6 (0:3)

Bramki: 0:1 - Golak [16], 0:2 - Wierzbicki [30], 0:3 - Wiśniewski [36], 0:4 - Janik [62], 0:5 - Wierzbicki [76], 0:6 - Safaryan [90]. 1:6 -? [90+1]