III liga: Zwycięstwa Orła, Startu i Tura

piłka nożna / Kolno 2009-11-08 14:26:22

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 15. kolejki III ligi Orzeł Kolno pokonał u siebie łapską Pogoń 2:0. W Działdowie miejscowy Start wygrał z Huraganem Morąg 1:0 (0:0).

Historyczne w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe odniósł Tur Bielsk Podlaski, który wygrał z Vęgorią Węgorzewo 3:0 (0:0) i dopisał do swojego dorobku pierwsze wyjazdowe punkty w obecnych rozgrywkach. Wszystkie bramki w tym meczu padały w drugiej odsłonie, dwa trafienia zanotował Marcin Szmurło, natomiast jedną bramkę zdobył Karol Car.

Bardzo emocjonująco rozpoczął się pojedynek Start Działdowo - Huragan Morąg. Już w 3. minucie arbiter podyktował rzut karny dla działdowian, jednak uderzenie Marcina Tomczaka obronił golkiper gości. W 20. minucie Start wykonywał rzut wolny z około 35 metrów, a o rehabilitację w oczach kibiców postarał się Marcin Tomczak, którego uderzenie znalazło drogę do siatki rywali i pozwoliło gospodarzom objąć prowadzenie. W Działdowie więcej bramek już nie padło, jednak bliżej zdobycia gola byli zawodnicy Startu, którzy wielokrotnie sprawdzali golkipera morążan.

Orzeł Kolno - Pogoń Łapy 2:0 (0:0)
Bramki: Marcin Makowski 55', 70'.

Start Działdowo - Huragan Morąg 1:0 (1:0)