Niespodzianka: Żubry Białystok - Big Star Tychy 74:66

koszykówka / Białystok 2009-11-11 19:26:39

Niespodzianka w Białymstoku. Zespół Żubrów, jak dotąd bez wygranej pokonał faworyzowaną drużynę z Tych 74:66. Osoby, które w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zdecydowały się wybrać na mecz koszykówki z pewnością tego nie żałowały.

–->[GALERIA ZDJĘĆ]<–-

Od początku spotkanie było wyrównane, ale minimalną przewagę utrzymywali goście. Po pierwszej połowie prowadzili 5 punktami. Żubry w dotychczasowych meczach bardzo słaby prezentowały się po przerwie, a w decydujących momentach gracze z Białegostoku zawodzili i tracili wiele punktów. Nikt nie spodziewał się, że w tym spotkaniu nastąpi przełom.

Jednak jak się później okazało, to właśnie postawa Żubrów po przerwie zdecydowała o ich zwycięstwie. Fantastycznie zagrali koszykarze zwłaszcza w III kwarcie, kiedy to odrobili stratę do Big Staru i zdołali wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Zawodnicy z Białegostoku bardzo dobrze zaprezentowali się w defensywie i powstrzymali najlepszego zawodnika z Tych - Łukasza Pacochę, który "rzucił" jedynie 16 punktów, a średnio w każdym meczu zdobywa ich ponad 20.

Zwycięstwo przyszło chyba w najlepszym momencie i pokazało, że zespół Żubrów ma potencjał, stać go na dobrą grę i zwycięstwa nawet w spotkaniach z zespołami z czołówki. Być może wiktoria w tym meczu sprawi, że morale zespołu podniesie się i zwycięstwa staną się tak częste jak porażki, których w ostatnim czasie nie brakowało.

Żubry Białystok - Big Star Tychy 74:66 (15:17, 17:20, 20:11, 22:18)

Zubry: Rapucha 10, Kujawa 11 (3x3), Zalewski 7 (1x3), Zabielski 19, Kulikowski 11 oraz Jankowiak 4, Brzozowski 10, Szczepiński 2, Łotowski.
Big Star: Pacocha 16 (2x3), Pustelnik 5 (1x3), Nowak 16, Bzdyra 6, Mielczarek 11 oraz Markowicz 2, Wojsz, Hałas, Olczak 2, Malcherczak 8