Wygrana koszykarzy Tura

koszykówka / Bielsk Podlaski 2009-11-11 21:34:55

Koszykarze II-ligowego Tura Bielsk Podlaski odnieśli swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Dziś pewnie pokonali we własnej hali Legię Warszawa 89:71.

Zawodnicy Tura od początku spotkania starali się narzucić rywalom własny styl gry. Goście jednak skutecznie potrafili przeciwstawić się
koszykarzom z Bielska i po pierwszej połowie przegrywali zaledwie 5 punktami. W przerwie jednak trener Sinielnikow musiał skutecznie
zmobilizować swoich graczy, gdyż w drugiej części meczu oglądaliśmy zupełnie inną drużynę Tura. Zespół grał szybko, skutecznie, a w
defensywie walecznie i agresywnie, co przyniosło oczekiwany skutek.

Gospodarze szybko uciekli rywalom i wyszli na wysokie prowadzenie, które utrzymali do końca meczu. Duża przewaga pozwoliła trenerowi skorzystać ze wszystkich graczy, z których każdy zapisał się w protokole meczowym i "zapunktował". Tur po zwycięstwie awansował na 7 miejsce w tabeli.Gracze z Bielska Podlaskiego poznali dziś także kolejnego rywala w Pucharze Polski, a będzie nim zespół Rosa-Sport Radom. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia w Radomiu.

Tur Bielsk Podlaski - Legia Warszawa 89:71 (19:14, 22:22., 33:12, 15:23).

Tur: Zakrzewski - 23, Zadykowicz - 14, Wysocki - 10, Weres - 10, Monach - 9, Taranta - 7, Bet - 4, Ćwikowski - 3, Kiluk - 3, J. Jóźwiuk - 2,