Tur Bielsk pokonał zespół z Gniewina

koszykówka / Bielsk Podlaski 2009-11-14 21:42:35

Kolejne zwycięstwo odniósł zespół koszykarzy Tura z Bielska. Tym razem pokonali oni zespół z czołówki - Żuraw Gniewino. Aby wyprzedzić sobotnich rywali miejscowi musieli pokonać gości ponad 18 punktami, gdyż taką liczbą punktów wygrał w poprzednim spotkaniu między tymi zespołami zespół Żurawia.

Zadanie się udało i to z nawiązką. Zespół Tura właściwie zmiażdżył ekipę gości i zdecydowanie wygrał 102: 72.

Już pierwsze minuty pokazały, jaki zespół będzie dyktował warunki gry na parkiecie. Tur szybko wziął się do roboty i objął wysokie prowadzenie, które sukcesywnie powiększał. Po zakończeniu dwóch kwart było już wiadomo, ze tego meczu nie przegra. Świadczyła o tym przewaga 25 punktów nad rywalem. Małe tego, mimo trochę gorszej trzeciej kwarty, w czwartej odsłonie gry zawodnicy Tura jeszcze dobili przeciwnika i zwyciężyli, a właściwie „zmasakrowali” ekipę Żurawia. Świetną partię rozegrali wszyscy zawodnicy z Bielska, ale na szczególnie wyróżnienie zasługuje Kamil Zakrzewski, który zdobył aż 32 punkty. Po ostatnich sukcesach, kibice Tura chyba mogą zacząć powoli myśleć nad walką o awans do pierwszej ligi. Z taką grą z pewnością jest na to szansa.

Tur Bielsk Podlaski - TS Żuraw Gniewino 102:72 (29:11, 25:18, 20:21, 28:22)

Tur: K.Zakrzewski 32 (3), A.Weres 22 (3), P.Zadykowicz 10, M.Krajewski 8, P.Poźniak 7, A.Ćwikowski 6, M.Monach 6, M.Wysocki 5, A.Bet 3 (1), Ł.Kiluk 3 (1), G.Taranta 0