Żubry Białystok wygrywają w Krośnie 59:95

koszykówka / Krosno 2009-11-25 20:20:53

W 11 kolejce pierwszej ligi koszykówki kolejne zwycięstwo odniosły Żubry. Dla białostockiego zespoło było to już trzecie zwycięstwo z rzędu, a pierwsze wyjazdowe w tym sezonie. Zwycięstwa pozwoliły podlaskiemu zespołowi oddalić się od strefy spadkowej.

Żubry od pierwszych minut kontrolowały sytuację na parkiecie. Zawodnicy świetnie uzupełniali się na hali w Krośnie i nasz zespół osiągnął przewagę już w pierwszej kwarcie, a potem ku zdziwieniu miejscowych kibiców sukcesywnie powiększał przewagę. Najlepszy basket Żubr pokazał w II i III kwarcie, kiedy to byli w stanie zdobyć odpowiednio 28 i 25 punktów. Gospodarze byli osłabieni brakiem Krzysztofa Kalinowskiego i właściwie przez całym pojedynek nie byli w stanie odpowiedzieć praktycznie niczym na atuty naszego teamu.

Białostocki zespół gra coraz lepiej i widać, że młodzi zawodnicy posiadają olbrzymi potencjał. Niedoświadczeni zawodnicy z podlasia w kilku spotkaniach z początku sezonu okrzepli i zaczęli wygrywać z drużynami z górnej połówki tabeli, co dobrze wróży w kolejnych spotkaniach ligowych.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Żubry Białystok 59:95 (11:22, 21:28, 14:25, 13:20)

Żubr: Kulikowski - 27 pkt., Kujawa - 16, Bajer - 15, Zabielski - 12, Jankowiak - 6, Brzozowski - 5, Rapucha - 5, Zalewski - 5, Łotowski - 4, Kaczanowski - 0, Szczepiński - 0