Żubry Białystok - KS Sudety Jelenia Góra 80:73

koszykówka / Białystok 2009-11-29 01:59:26

Koszykarze Żubrów na początku sezonu nie potrafili ograć żadnego przeciwnika. Ta runda dla białostockiego zespołu rozpoczęła się od siedmiu porażek i fatalnego stylu gry.

Jednak wszystko się odmieniło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i od kiedy Żubry wygrały swój pierwszy mecz z zespołem z Tych, to w każdym kolejny spotkaniu także okazywały się lepsze od przeciwników. W meczu z Sudetami białostocka drużyna odniosła już swoje czwarte z rzędu zwycięstwo. Najlepsza w wykonaniu naszego zespołu była pierwsza kwarta, w której zawodnicy rzucali z wysoka skutecznością i zdobyli aż 30 punktów.

W każdej kolejnej odsłonie gry goście grali jednak coraz lepiej, a z kolei Zubry notowały tendencję opadającą i prezentowały się z każdą minutą słabiej. Najgorzej białostocki zespół wypadł w najważniejszej, ostatniej kwarcie. Na szczęście przyjezdnym zabrakło już czasu i musieli oni się zadowolić jedynie skromną porażką. Zwycięzców jednak nie należy sądzić, także można być dumnym z gry i postawy Żubrów, które awansowały już na jedenastą pozycję w tabeli. Jeśli utrzymają dyspozycję z ostatnich spotkań będą mogły walczyć z powodzeniem o grę w pierwszej ósemce. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został gracz z Jeleniej Góry – Krzysztof Samiec, który uzbierał 25 punktów. Z kolei w białostockim zespole najlepszy okazał się Rafał Kulikowski(22punkty).

Żubry Białystok - KS Sudety Jelenia Góra 80:73 (30:14, 18:16, 16:17, 16:26) [GALERIA ZDJĘĆ]