Jagiellonia (ME) - Warmia Grajewo 2-0

piłka nożna / Białystok 2008-02-06 21:07:30

Dziś na boisku przy ulicy Jurowieckiej Młoda Jagiellonia pokonała Warmię Grajewo wynikiem 2-0. Dla piłkarzy z Grajewa była to trzecia porażka w meczach kontrolnych przygotowujących do rundy wiosennej. Na dodatek Warmia nie strzeliła jeszcze ani jednego gola co nie życzy dobrze na przyszłość.

Aby załatać ten problem do ekipy z Grajewa dołączył wczoraj Nigeryjczyk Chidi Obaka, który nie zdał ostatnio testów w ŁKS-ie Łomża.

W pierwszej połowie meczu małą przewagę mięli zawodnicy Warmii. Potrafili stworzyć sobie nie jedną sytuację pod bramką rywali, lecz zawsze brakowało tego kogoś kto by to wykończył. Jagiellonia raczej przez pierwszą część spotkania "badała" rywali i nie zamierzała atakować na tak zwane "hura".

Druga połowa należała już bardziej do białostoczan. Widać było że w przerwie Dariusz Bajer ustawił swoich piłkarzy lepiej. Jagiellonia nie dawała już za bardzo pograć dla ekipy z Grajewa, ale sama też nie atakowała. Dopiero ataki przyszły kiedy czasu zaczęło robić się coraz mniej, a bramki padły w dwóch ostatnich minutach. Pierwszego gol strzelił Iwo Zubrzycki, drugiego - Grzegorz Arłukowicz.

Jagiellonia: Ciulkin - Naliwajko, Komosa, Szóstko, Butkiewicz - Ptaszyński, Piesiecki, Zaniewski, Kisiel - Steć, Śliwa. Na zmiany wchodzili: Czapliński - Łosiewicz, Błażejewicz, Arłukowicz, Karwacki, Janik, Zubrzycki, Ostaszewski.

Warmia: Masłowski (46. Gieniusz, 80. Tarnacki) - Arciszewski (46. Tuzinowski), Piłatowski, Kowalko, Piwko (46. Łoszakiewicz) - Strzeliński (46. Lewosz), Juzwa, Mirva (46. Górski), Gudewicz - Świerzbiński (46. Kozikowski), Wierzbicki (46. Obaka).