Ekstraklasa: Jaga wywiozła punkt z Wodzisławia

piłka nożna / Wodzisław Śląski 2009-12-05 22:38:23

Jagiellonia Białystok szczęsliwie zremisowała w Wodzisławiu Śląskim z Odrą. Białostoczanie do przerwy przegrywali z gospodarzami jedną bramką, kiedy to Daniel Bueno w 39. minucie przelobował Grzegorza Szamotulskiego. Zaraz po wznowieniu drugiej odsłony spotkania Bueno wykorzystał błąd swojego rodaka z kraju kawy Thiago Cionka i podwyższył na 2:0.

Kiedy zanosiło się na blamaż, żółto-czerwonym zaczęło dopisywać szczęście. W 54. minucie Łukasz Pielorz sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Remigiusza Jezierskiego, za co obejrzał czerwony kartonik. Pięć minut pożniej znów faulowany był Jezierski. Prowadzący to spotkanie sędzia Daniel Stefański najpierw pokazał, że jest wolny. Jednak po konsultacji z arbitrem liniowym, podyktował rzut karny. Faul był jednak przed szesnastką. Jedenastkę wykorzystał wprowadzony na boisko Tomasz Frankowski.

Kiedy zanosiło się na porażke w 90. minucie Jacek Kowalczyk zagrał ręką we własnym polu karnym. Piłkarz Odry otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a Tomasz Frankowski pewnie zamienił jedenastkę na bramkę ustalając przy tym wynik spotkania.

Odra Wodzisław Śląski - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0).

Bramki: 1:0 - Bueno 39, 2:0 - Bueno 46, 2:1 - Frankowski 59 z karnego, 2:2 - Frankowski 90 z karnego.

Odra: Michał Buchalik - Łukasz Pielorz, Krzysztof Markowski, Jacek Kowalczyk, Robert Kłos - Marcin Wodecki (57. Adam Mójta), Marcin Malinowski, Jacek Kuranty, Piotr Piechniak, Aleksander Kwiek (74. Tomas Radzinevicius) - Daniel Bueno (72. Jan Woś).

Jagiellonia: Grzegorz Szamotulski - Igor Lewczuk, Thiago Rangel Cionek, Andrius Skerla, Alexis Patricio Norambuena Ruz (85. Pavol Stano) - Vahan Gevorgyan (52. Tomasz Frankowski), Bruno Coutinho Martins, Hermes Neves Soares, Dariusz Jarecki (46. Kamil Grosicki) - Marco Reich, Remigiusz Jezierski.

Żółta kartka: Kowalczyk (Odra).

Czerwone kartki: Pielorz (54, Odra, za faul taktyczny), Kowalczyk (90, Odra, za drugą żółtą).

Sędziowali: Daniel Stefański (jako główny) oraz Marcin Boniek i Dariusz Ignatowicz (na liniach – wszyscy Kujawsko-Pomorski ZPN).

Widzów: 2000.