I liga koszykówki: Żubry pokonały rezerwy mistrza Polski

koszykówka / Białystok / Gdynia 2009-12-12 17:24:39

Ciekawe widowisko zafundowały drużyny Asseco Prokomu 2 Gdynia i Żubrów Białystok, publiczności zgromadzonej na tym spotkaniu. Po pasjonującej walce i dramatycznej końcówce zwyciężyła drużyna z Białegostoku 97:95.

Pierwsza kwarta zapowiadała, że będzie to łatwy mecz dla przyjezdnych. Kilkupunktowa przewaga już w pierwszej fazie meczu dawała takie nadzieje. Gospodarze jednak nie dali za wygraną i w drugiej odsłonie zagrali lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Pozwoliło to zniwelować przewagę Żubrów tylko do pięciu punktów. W trzeciej kwarcie trwała zażarta walka, w której żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi, a wynik przez większość część czasu oscylował wokół przewagi wypracowanej przez Białostoczan po drugiej kwarcie. Zespół z Gdyni zdecydowany atak przypuścił dopiero w czwartej kwarcie. Był to już ostatni dzwonek, aby zmienić coś w tym spotkaniu i miejscowym się to udało. Doprowadzili do wyrównania, ale w końcowych fragmentach nie wytrzymali ostatecznej wymiany ciosów i zakończyli spotkanie minimalną porażką.

Ostatnie akcje wśród Żubrów należały do Artura Bajera, który rzucił za trzy punkty i celnie wykonał jeden rzut wolny. W drużynie gospodarzy świetną partie rozegrał Sikora, który uzbierał 29 punktów, ale jego decydujący rzut, który mógł doprowadzić do wyrównania został zablokowany przez Kulikowskiego. Żubry tym zwycięstwem wracają do gry o czołową ósemkę gwarantującą utrzymanie.

Asseco Prokom 2 Gdynia – Żubry Białystok 95:97 (19:28, 26:22, 26:28, 24:19).

Asseco II: Sikora - 29, Krajniewski - 19, Storożyński - 18, Krauze - 13, Wojdyr - 10, Konsek - 4, Kobus - 2, Bach, Maryniewski.

Żubry: Kulikowski - 20, Jankowiak - 17, Brzozowski - 17, Bajer - 11, Zalewski - 11, Rapucha - 10, Szczepiński - 4, Zabielski - 4, Kujawa - 3.