II liga koszykówki: Tur gromi koszykarzy z Sopotu

koszykówka / Bielsk Podlaski 2009-12-12 20:38:18

W XII kolejce spotkań Tur Bielsk Podlaski nie dał szans swoim przeciwnikom. Gracze z Podlasia udzielili surowej lekcji gościom, wygrywając 97:43.

Oprócz zwycięstwa, które osiągnęli gracze z Bielska Podlaskiego trzeba także zwrócić uwagę na wysokość wygranej. Była to jedna z najwyższych porażek drużyny z Sopotu w tym sezonie i nie udało jej się wygrać pierwszego meczu w tym sezonie. O tym, że przeciwnik jest słaby, wiadomo już było przed meczem. Podczas pierwszej kwarty wszyscy utwierdzili się w tym przekonaniu i byli pewni wygranej. Z każdą minutą przewaga, która osiągnął Tur zwiększała się, a na przerwę gospodarze schodzili już mając w zapasie 31 punktów. Ale to jeszcze nie było najwyższe prowadzenie w tym meczu.
W kolejnych kwartach gospodarze konsekwentnie rozrywali obronę gości i punktowali. Przewaga nie była już tak wyraźna jak w pierwszej połowie, ale Tur i tak prezentował się lepiej, a w czwartej kwarcie jego przewaga osiągnęła 52 punkty! Do końca wynik się już nie zmienił i zdecydowane zwycięstwo gospodarzy stało się faktem. Zwycięstwo pozwoliło koszykarzom z Bielska Podlaskiego wrócić na czwartą pozycję w tabeli.

Tur Bielsk Podlaski - OSSM PZKosz Sopot 97:43 (19:7, 28:9, 27:15, 23:12).

Tur: Poźniak - 33, Wysocki - 13, Krajewski - 13, K.Jóźwiuk - 9, Monach - 8, Zakrzewski - 7, Weres - 6, Taranta - 2, Bet - 2, J.Jóźwiuk - 2, Rudak - 2, Kiluk.