I liga koszykówki: Porażka Żubrów z Sokołem

koszykówka / Łańcut 2009-12-16 19:45:09

Niestety nie udało się zdobyć twierdzy w Łańcucie i koszykarze Żubrów Białystok, w zaległym spotkaniu dziewiątej kolejki, przegrali z drużyną Sokoła 91:80.

Wiadomo już było przed meczem, że miejscowi są niezwykle mocni na własnym parkiecie i okazało się, że jest to słuszna teza, która znalazła potwierdzenie już w pierwszych minutach meczu. Koszykarze Sokoła zaczęli grę pewnie i szybko wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca tej kwarty. W drugiej odsłonie Żubry otrząsnęły się z przewagi gospodarzy i zaczęły odrabiać straty. Szkoda, że ta kwarta nie trwała dłużej, gdyż goście zaczęli grać lepiej i skuteczniej.

Po zmianie stron znowu to Sokół dyktował warunki. Przede wszystkim pokazywał świetną grę zespołową, o której świadczy zdobycz punktowa ośmiu zawodników. Mimo słabszej postawy można było liczyć na to, że Zubry podejmą walkę w ostatnich minutach i powalczą o zwycięstwo. Niestety zespół gospodarzy nie pozwolił na to, a sam jeszcze powiększył przewagę nad rywalami.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się Dubiel Bartosz – 23 punkty(Sokół). Wśród Żubrów najwięcej punktów zdobyli Rafał Kulikowski i Artur Bajer(po 18 pkt.)

PTG Sokół Łańcut – Żubry Białystok 91:80 (27:20, 17:21, 24:22, 23:17)

PTG Sokół: Fortuna Tomasz – 11, Pisarczyk Wojciech – 15, Chromicz Ireneusz – 13, Balawender Jacek – 1, Nitsche Mateusz – 8,Dubiel Bartosz – 23, Glapiński Rafał – 18, Paul Łukasz – 2, Szurlej Jaromir – 0
Żubry Białystok: Kujawa Tomasz – 11, Jankowiak Jędrzej - 10, Rafał Kulikowski – 18, Zabielski Arkadiusz - 5, Brzozowski Piotr – 8, Bajer Artur – 18, Rapucha Mariusz – 9, Zalewski Michał – 1, Szczepiński Tomasz – 0