Freskovita Wysokie Mazowieckie - Warmia Grajewo 2-1

piłka nożna / Wys. Mazowieckie 2008-02-09 16:14:01

W dzisiejszym meczu sparingowym pomiędzy Freskovitą Wysokie Mazowieckie, a Warmią Grajewo, lepszą okazała się drużyna z Wysokiego. Spotkanie odbyło się na obiekcie MOSP-u w Białymstoku przy ulicy Świętokrzyskiej. Obie drużyny występują w tej samej lidze co dało dość ciekawe widowisko.

Pierwsza połowa zaczęła się od ataków piłkarzy z Grajewa, którzy szybkością i sprytem starali się tworzyć składne akcje. I po dziesięciu minutach zawodnicy Warmii stworzyli bardzo dobrą sytuację pod bramką z której padł gol, a jego zdobywcą okazał się Obaka. Od tej chwili w szeregach ekipy z Wysokiego Mazowiecka coś drgnęło i w ich grze było widać więcej polotu i zaangażowania, dzięki któremu w 28 minucie pod bramką Warmii znalazł się Kołłątaj i doprowadził do remisu. Na tej jednej bramce piłkarze Freskovity nie zamierzali kończyć i pięć minut później Dzidek Żuberek podwyższył wynik na 2-1.

Druga połowa była zupełnie inna niż pierwsza. Gra w polu się mocno wyrównała i raz atakowali piłkarze Warmii Grajewo, a raz Freskovity. Akcje obu zespołów były zazwyczaj rozbijane przed polami karnymi, przez co bramka, ani jednaj, ani drugiej drużyny nie była za bardzo zagrożona.

Jedyne akcje z których mógł paść gol zazwyczaj zaczynały się od rzutów wolnych z przed pola karnego, lecz i z nich nic nie padało. Zawsze brakowało kilku centymetrów, luba na straży stał bramkarz. W czasie meczu dużo nerwów stracił trener z Wysokiego Mazowiecka, który z bólem patrzył jak jego zawodnicy robią sporo błędów.

Warto wspomnieć, iż w drużynie Freskovity Wysokie Mazowieckie wystąpił na obronie Krzysztof Zalewski, który najprawdopodobniej podpisał już kontrakt z "Mlecznymi", tym samym odrzucając propozycję II ligowego ŁKS-u Łomża. A w napadzie dobre spotkanie rozegrał eks-Jagiellończyk - Wojciech Kobeszko, który parę dni temu związał się z Freskovitą na dwa lata.

autor: Michał Kardasz