Żubry przegrały w sparingu z SKK Siedlce

koszykówka / Białystok 2009-12-30 23:51:45

Białostocki zespół słabo zaprezentował się w towarzyskim meczu z drugoligowym przeciwnikiem.  W sparingowym spotkaniu uległ drużynie SKK Siedlce 69:85.

Białostoczanie od początku spotkania grali dobrze i utrzymywali przewagą, która pozwalała na spokojne kontrolowanie meczu. Żubry świetnie prezentowały się w I kwarcie, w której odskoczyły rywalom na dwanaście punktów. W drugiej odsłonie jeszcze powiększyły przewagę i ze spokojem mogły spoglądać na drużynę przeciwników.

W trzeciej kwarcie niestety nastąpiła metamorfoza Białostoczan. Zaczęli łatwo tracić piłki, nie trafiać z dobrych pozycji i przewaga szybko została przez gości zniwelowana, a gospodarze dalej grali słabo, co doprowadziło do uzyskania przez drużynę przyjezdną dominacji na parkiecie. Do końca spotkania to drużyna z Siedlec dyktowała warunki i nieoczekiwanie odniosła zasłużone zwycięstwo. W tym spotkaniu Żubry musiały grać w bardzo okrojonym składzie, co mogło mieć wpływ na postawę koszykarzy w drugiej połowie, w której widać było zmęczenie fizyczne zawodników najmocniej eksploatowanych.

Żubry Białystok - SKK Siedlce 69:85 (28:16, 21:17, 7:28, 15:24)

Żubry: Brzozowski 15 (3), Kujawa 13 (3), Kulikowski 12, Zabielski 9, Rapucha 7 (1) oraz Szczepiński 7 (1), Jankowiak 6, Łotowski.