II liga koszykówki: Tur Bielsk Podlaski - Żyrardowianka 93:85

koszykówka / Bielsk Podlaski 2010-01-05 20:38:50

Pierwsza ligowa konfrontacja w 2010 roku okazała się szczęśliwa dla Tura Bielsk Podlaski, który pokonał w swojej hali Żyrardowiankę Żyrardów 93:85.

Początek spotkania mógł być niepokojący dla fanów zgromadzonych na hali przy ulicy Poniatowskiego 9. Koszykarze bielskiego Tura po pierwszej kwarcie niespodziewanie przegrywali z niżej notowanym rywalem 17:24. Sympatycy Tura mogli być nieco spokojniejsi oglądając poczynania swoich ulubieńców w drugiej kwarcie, w której gospodarze poczynali sobie zdecydowanie lepiej i wygrali ją dziewięcioma punktami 25:16.

W trzeciej odsłonie obejrzeliśmy wyrównany bój, który zakończył się trzypunktową wygraną Żyrardowianki. Przed czwartą kwartą na tablicy wyników widniał rezultat 63:64, a wyraźnie zmobilizowani przez Andrzeja Sinielnikowa gospodarze zagrali na miarę własnych możliwości wygrywając 30:21.

W ekipie Tura najskuteczniejszym zawodnikiem był Kamil Zakrzewski, który zdobył 19 punktów. W drużynie gości standardowo ilością zdobytych punktów wyróżnił się Mariusz Łapiński, który zanotował w tym spotkaniu 25 "oczek".

W 15. kolejce II ligi koszykówki mężczyzn Tur Bielsk Podlaski uda się do Kwidzynia, gdzie zmierzy się z miejscowym MTS Basket Kwidzyn. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia o godzinie 18:00.

Tur Bielsk Podlaski - Żyrardowianka Żyrardów 93:85 (17:24, 25:16, 21:24, 30:21)

Tur Bielsk Podlaski: Marcin Monach (12), Aaron Weres (13), Przemysław Poźniak (4), Adam Bet (3), Łukasz Kiluk (12), Jakub Jóźwiuk, Karol Rudak, Mirosław Wysocki (12), Kamil Zakrzewski (19), Adam Ćwikowski, Marcin Krajewski (16), Kordian Jóźwiuk (2).

Żyrardowianka Żyrardów: Mateusz Szwed (8), Krystian Świech (5), Konrad Nowakowski, Łukasz Zajączkowski, Rafał Holnicki-Szulc (12), Adrian Baranowski (9), Michał Cieślak (2), Marcin Matuszewski (19), Mariusz Łapiński (25), Jarosław Muś (5).

Sędziowie: P. Stepaniuk, T. Seferyński.