Mostostal wygrywa [update]!

koszykówka / Białystok 2008-02-10 20:56:59

Nasi II ligowi koszykarze nareszcie odnieśli upragnione zwycięstwo. Pokonali dziś na hali włókniarza przyjezdną drużynę Norgips Piaseczno. Cały mecz był bardzo wyrównany i do ostatnich sekund nie można było być pewnym, kto zgranie z tego meczu komplet punktów.

I kwarta zaczęła się od wygranej piłki przez naszych koszykarzy. Pierwsze punkty tego meczu zdobył Paweł Pawłoski, lecz przyjezdni szybko odpowiedzieli tym samym. Gospodarze przeważali na parkiecie, lecz zdarzały się wpadki w postaci strat pod koszem i to szybko punktowali zawodnicy z Piaseczna, dzięki czemu wyszli oni na prowadzenie 9-10. Po pięciu minutach gry można było zauważyć że goście grają ostro, przez co dochodziło często do fauli. Cztery minuty przed końcem mecz był dość wyrównany - przewagi punktowe nie były większe niż dwa punkty.

W ostatniej minucie zrobiło się trochę nerwowo, gdyż sędzia nie koniecznie słusznie podyktował faul na korzyść Piaseczna, na szczęście Paweł Cieśla nie wykorzystał tego, dzięki czemu nasi zawodnicy zdobyli dwa punkty. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła sie wynikiem 15 do 20 dla Norgips Piaseczno.

Druga kwarta rozpoczęła sie od straty trzech punktów. W ciągu dwóch pierwszych minut gospodarze zdołali przeprowadzić dwie skuteczne akcje z których zdobyli cztery punkty. Na 6 minut przed końcem zawodnicy Mostostalu zdołali doprowadzić do remisu 25-25. A przez następną minutę wynik zmienił się lekko, gdyż obie drużyny zdobyły tylko po dwa punkty. Po tym nasi koszykarze ruszyli do ataku i zaczęli zdobywać duże ilości punktów, aż trener z Piaseczna poprosił o przerwę na 3,50minuty do końca.

Na szczęście ta przerwa nie zmieniła nic w grze białostoczan i koszykarze Mostostalu nadal zdobywali cenne punkty. Na niecałą minutę przed końcem Podlasianie wygrywali już 41-32, aby ostatecznie zakończyć tę turę wynikiem 41-32. Po pierwszej połowie najskuteczniejszym zawodnikiem białostockiego zespołu okazał się Paweł Pawłoski, który zdobył aż 20 punktów, czyli prawie połowę wszystkich zdobytych przez Mostostal.

Druga część spotkania zaczęła się od ostrej gry, dzięki temu białostocka drużyna zdobyła dwa punkty. Niestety nasi koszykarze po tych punktach stanęli, a przewaga jaką udało się zdobyć w pierwszej połowie meczu malała, malała, aż na tablicy wyświetliło się jednopunktowe prowadzenie gości. Dopiero po takiej stracie Mostostal poczuł, że jest coś nie tak i przystąpił do ataku. Minutę przed końcem wydawać się mogło że białostoczanie stracą prowadzenie, lecz w ostatnich sekundach udało się zdobyć dwa punkty, które dały zwycięstwo w tej części spotkania 55 do 53.

Czwarta kwarta była najbardziej emocjonującą częścią tego spotkania, która zaczęła sie od trzech punktów na korzyść przyjezdnych. Po niespełna minucie gry Mostostal nie zdobył ani jednego punktu, a stracił aż sześć. To spowodowało przerwę na prośbę trenera z Białegostoku. Co okazało się bardzo dobrym posunięciem, gdyż po paru chwilach wynik sie wyrównał. Na półtora minuty przed końcem meczu było już wiadome że ostatnie sekundy będą bardzo ważne.

Mimo, że Mostostal wygrywał to trzeba było być przezornym i nie odpuszczać. Na 12 sekund przed końcem białostoczanie wygrywali 70-69, a sędzia na dodatek podyktował dwa rzuty na korzyść gospodarzy. Niestety, został wykorzystany tylko jeden i trzeba było wracać. Na szczęście koszykarz z Piaseczna chybił rzucając za trzy punkty i w tym momencie zatrąbił klakson oznajmiający koniec meczu, który wygrali gospodarze wynikiem 71-69.

autor: Michał Kardasz