I liga koszykówki: porażka Żubrów Białystok

koszykówka / Białystok 2010-01-10 18:57:23

W nowym roku nie wiedzie się podlaskim drużynom koszykarskim występującym w rozgrywkach krajowych. Wczoraj porażkę zaliczył drugoligowy Tur, a dzisiaj podobny rezultat osiągneli koszykarze Żubrów Białystok.

Mecz od początku spotkaniu nie ułożył się tak, jak powinien dla koszykarzy z Białegostoku. Już pierwsza kwarta przegrana przez gospodarzy pokazała, że czeka ich ciężka przeprawa. Co prawda w drugiej odsłonie gry poprawili grę i odrobili kilka punktów do Spójni, ale to było wszystko na co tego dnia stać bylo Żubry.

Trzecia kwarta zadecydowała o tym, że Białostoczanie nie mieli na co liczyć w tym spotkaniu. Po pierwszej połowie przegrywali sześcioma punktami i zamiast odrobiać straty zdobyli w trzeciej odsłonie gry zaledwie szesc oczek, a rywale odskoczyli już na kilkunastopunktowe prowadzenie, którego Zubry nie były w stanie odrobić. W ostatnich minutach meczu goście ze Stargardu Szczecińskiego grali inteligentnie i spokojnie dowiozły wypracowaną przewagę do końca.

Żubry Białystok - KS Spójnia Stargard Szczeciński 69: 91 (16:24, 24:22, 6:16, 23:29) [GALERIA ZDJĘĆ]

Żubry Białystok: Jankowiak Jędrzej - 8, Kulikowski Rafał - 19, Zabielski Arkadiusz - 5, Brzozowski Piotr - 8, Bajer Artur - 14, Rapucha Mariusz - 5, Zalewski Michał - 10, Szczepiński Tomasz - 0, Łotowski Krzysztof - 0

KS Spójnia Stargard Szczeciński: Grzegorzewski Łukasz - 7, Koziorowicz Konrad - 3, Mazur Hubert - 28, Stokłosa Marcin - 7, Polowa Paweł - 2, Koszuta Jerzy - 6, Soczewski Arkadiusz - 7, Grudziński Wiktor - 19, Bodych Łukasz - 9, Dylik Filip -3