I liga koszykówki: Emocjonujący mecz Żubrów Białystok

koszykówka / Białystok 2010-01-20 17:43:41

Szczęśliwe zwycięstwo Żubrów, które przegrywały od pierwszej kwarty, aż do ostatniej minuty meczu, a mimo to okazały się lepsze do ŁKS-u. Brawa dla Białostoczan za walkę i wytrwałość w końcowy sukces.

Żubry nie rozpoczęły spotkania w dobrym stylu , co skrzętnie wykorzystali  przyjezdni, którzy szybko odskoczyli od gospodarzy i w pierwszej kwarcie spokojnie utrzymywali przewagę, która oscylowała wokół dziesięciu punktów. W tym fragmencie gry ŁKS świetnie rzucał za trzy punkty i miał wysoką skuteczeność. Szczególnie brylował w tych rzutach Bartłomiej Szczepaniak.

Druga kwarta rozpoczęła się od zdecydowanych akcji gospodarzy, którzy próbowali zmniejszyć dystans do ŁKS-u. Goście nie byli już tak skuteczni, a Żubry konsekwentnie i systematycznie zmniejszały przewagę. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy przegrywały tylko 29:32, ale wtedy goście trafili dwa rzuty za dwa punkty i znowu odskoczyli. Do końca tej części gry już nic się nie zmieniło.

Druga część meczu to znowu dobra gra Żubrów i mozolne odrabianie strat. W końcu wstrzelił się Tomasz Kujawa, który w pierwszej połowie zdobył zaledwie dwa punkty. Gospodarze znowu doskoczyli do przeciwników na trzy punkty i taka przewaga utrzymywała się przez dłuższy fragment gry. Brakowało w drużynie kogoś, kto wziąłby ciężar gry na siebie i doprowadził do wyrównania, a taką sytuację wykorzystał ŁKS i w końcówce trzeciej kwarty znowu odskoczył na większy dystans. Jednak ostatecznie Żubry znowu delikatnie się zbliżyły do przeciwników.

W połowie czwartej kwarty wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Znowu o sobie przypomniał Szczepaniak, który rzutami za trzy punkty powiększył przewagę ŁKS-u do dziewięciu punktów. Żubry jednak nie dały za wygraną i znowu potrafiły zmniejszyć przewagę gości do trzech "oczek", a na minutę przed końcem spotkania Białostoczanie wyszli w końcu na dwupunktowe prowadzenie po rzucie za trzy punkty Jędrzeja Jankowiaka. W ostatnich sekundach celne rzuty wolne Bajera przypieczętowały sukces Białostoczan.

Żubry Białystok - ŁKS Spinx Petrolinvest Łódź  73:68 (15:27, 14:9, 20:19, 24:13)

Żubry Bialystok: Kujawa - 7, Jankowiak -9, Kulikowski - 8, Zabielski - 0, Brzozowski - 10, Marculewicz -6, Bajer - 11, Rapucha - 6, Szczepiński - 3, Zalewski - 13.

ŁKS Łódź: Dłuski - 6, Trepka -15, Szczepaniak - 20, Kromer - 4, Morawiec -13, Wall - 10, Kenig - 0.