I liga koszykówki: Żubry niespodziewanie przegrały

koszykówka / Białystok 2010-01-30 18:45:03

Niestety białostockie Żubry słabo zagrały w dzisiejszym spotkaniu i po wyrównanym boju przegrały z zespołem AZS Politechnika Warszawska.

Pierwsza kwarta spotkania byla taka jak można było się wcześniej spodziewać. Żubry osiągnęły niewielką przewagę , którą starały się utrzymywać, ale o dziwo drużyna gości nie dawała za wygraną. Przez dalszą część spotkania ciągle utrzymywała kontakt i nie dawała sobie narzucić stylu gry białostockiej drużyny.

Przyjezdni coraz lepiej sobie radzili. Drugą kwartę potrafili zremisować, a trzecią zakończyli zwycięstwem i przed końcowymi fragmentami tracili zaledwie dwa punkty do Żubrów. Czwartą częśc gry świetnie rozpoczęła drużyna z Warszawy i odskoczyla od Zubrów nawet na pięć punktów. Ale potem już nie była tak skuteczna i wynik oscylował wokół remisu. Gospodarze doszli do głosu i zaserwowali zgromadzonym na trybunach kibicom nerwową koncówkę, która ku ich zdziwieniu zakończyła się sukcesem gości ze stolicy.

Żubry przegrały niestety mecz i udowodniły, że są nieobliczalnym zespołem, który wygrać i przegrać może w tej lidze z każdym. Świetny mecz rozegrał w barwach białostockiej drużyny Rafał Kulikowski, który zdobył dwadzieścia trzy punkty.

Żubry Białystok -  Tempcold AZS Politechnika Warszawska 82:83 (26:21, 19:19, 20:23, 17:20)

Żubry: Kujawa - 0, Jankowiak - 5, Kulikowski - 23, Zabielski - 14, Brzozowski - 15, Marculewicz - 5, Bajer - 6, Rapucha - 7, Szczepiński - 0, Zalewski - 7.

Tempcold AZS: Nowakowski - 22, Kret - 8, Sulima - 8, Popiołek - 0, Exner - 2, Jaremkiewicz - 6, Michalak - 17, Ponitka - 3, Jankowski - 9, Pełka - 8, Szymański - 0.