II liga koszykówki: Dramatyczna wygrana Tura

koszykówka / Olsztyn 2010-02-02 20:47:48

W ostatniej kolejce Tur przegrał z Astorią w Bydgoszczy jednym punktem po rzucie w ostatnich sekundach przez gospodarzy. Tym razem finał był podobny, ale z tą różnicą, że szczęście uśmiechnęło się do koszykarzy z Bielska Podlaskiego, którzy wygrali w Olsztynie 79:78.

Mecz właściwie przez cały czas był wyrównany, począwszy od pierwszej do ostatniej kwarty. Początkowo jednak Tur prezentował się lepiej, uzyskał niewielką przewagę i starał się kontrolować przebieg spotkania, ale gospodarze nie ułatwiali im tego zadania. Walczyli o każdą piłkę i ta walka się opłaciła w trzeciej kwarcie, w której to Olsztynianie zaczęli najpierw odrabiać straty, a potem nawet wyszli na prowadzenie.

Wielka waleczność i świetny okres gry, odbił się chyba czkawką na początku czwartej odsłony spotkania, kiedy to AZS nie potrafił przez kilku minut zdobyć puntków. Zmęczenie i dekocentrację gospodarzy wykorzystał Tur, zdobył przewagę, której już nie oddał, mimo, że do zakończenia meczu sprawa wyniku była otwarta.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Tur Bielsk Podlaski 78:79 (21:23, 17:20, 25:17, 15:19)

Tur: Monach 26, Krajewski 14, Weres 12, Wysoki 10, Poźniak 6, Ćwikowski 6, Zakrzewski 3, Bet 2