Żubry: porażka z liderem

koszykówka / Białystok 2008-02-16 19:03:46

Niestety nasze Żuberki nie podołały liderowi ulegając ostatecznie 62-75. Patrząc na cały mecz to gra białostoczan wyglądała bardzo ładnie. Chodź było widać że w szeregach gospodarzy dużo jest jeszcze do poprawienia.

Mecz zaczął się od bardzo dobrego początku Żubrów, gdyż po paru minutach prowadzili 7-0, przez co trener Zastalu musiał poprosić o przerwę, gdyż ich sytuacja była bardzo słaba - robili głupie błędy co wykorzystywali białostoczanie. Najwidoczniej ta krótka przerwa lekko uśpiła naszych koszykarzy, ponieważ przez kolejne 4 minuty nic nie zdobyli tracąc sześć punktów. Na szczęście na trzy minuty przed końcem obudzili się zdobywając w bardzo szybkim czasie 5 punktów. Na jedną minutę przed końcem Żubry prowadziły 15 do 10. I ten wynik udało się utrzymać do zakończenia tej kwarty.

W drugiej kwarcie można było zauważyć że styl gry oraz poziom obu ekip jest bardzo zbliżony, gdyż przez dwie i pół minuty ani jedna, ani druga drużyna nie zdobyła punktu. Dopiero ruszyło się coś na około 7 minut przed końcem. Wtedy Żubry zdobyły 4 punkty, a goście odpowiedzieli trzema. Na 5:40min do końca jeden z białostoczan brzydko sfaulował zawodnika przyjezdnych, którzy ten faul zamienili na dwa punkty z rzutów osobistych.

Tym razem do wzięcia przerwy zmuszony był trener Żubrów, gdyż na 5 minut przed końcem goście prawie doprowadzili do remisu (19-18). Niestety ta przerwa na niewiele się zadała, po paru sekundach liderzy wyszli na prowadzenie 19-21. Minutę później gospodarze doprowadzili do remisu 23-23. Na 12 sekund przed końcem nasi koszykarze obieli trzy punktowe prowadzenie które utrzymali do końca pierwszej części spotkania (32-29).

Pierwsze punkty w drugiej połowie zdobyli przyjezdni doprowadzając do remisu 32-32. W 24 minucie meczu wynik mocno się nie zmienił ponieważ na tablicy nadal wyświetlał się remis (34-34). Na trzy minuty przed końcem sytuacja zaczęła się pogarszać (36-42). w ostatniej minucie tej kwarty Żubry cały czas walczyły o dalsze prowadzenie, gdyż przegrywali dwoma punktami, niestety mimo dużych starań w ostatniej sekundzie za trzy punkty rzucili przyjezdni i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 44-47.

Ostatnia kwarta niestety ale należała już do gości. Na cztery minuty przed końcem sytuacja Żubrów była nie najlepsza, gdyż przegrywali 55-63, chociaż ten wynik był lekkim polepszeniem ponieważ minutę wcześniej ta dominacja była aż 10punktowa. Na dwie minuty przed końcem ta sytuacja znowu się powtórzyła, goście każdą swoją akcję kończyli zdobyciem punktu, a gospodarze nie dawali rady tego przerwać. Po krótkiej przerwie o jaką poprosił trener białostoczan, gra się nie polepszyła. A ostatecznie białostockie Żubry poległy na własnym parkiecie wynikiem 62-75.

Żubry Białystok - Zastal Zielona Góra 62-75 (15-10; 17-19; 12-18; 18-28)

autor: Michał Kardasz