I liga koszykówki: Żubry przerwały passę porażek

koszykówka / Białystok 2010-02-24 19:19:43

Po siedmiu meczach bez wygranej, w końcu przed własną publicznością zwycięstwo odniosły białostockie Żubry, które pokonały drużynę z Krosna 80:73.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że zostałe odniesione nad drużyną, z którą Białostoczanie będą rywalizować o utrzymanie. Pierwsza połowa jednak nie wskazywała na to, że końcowy wynik będzie szczęśliwy dla gospodarzy, którzy co prawda wypracowali sobie małą przewagę w pierwszej kwarcie, ale w drugiej odsłonie gry juz przegrywali i można było mieć wątpliwości co do postawy miejscowych.

Na szczęście trzecia kwarta była niezła w wykonaniu Żubrów, które tym razem dosyć skutecznie odskoczyły od przeciwników i potrafiły tą przewagę utrzymać do końca spotkania. Zwycięstwo na pewno pozwoli odbudowac morale zespołu i uwierzyć w siebie. W kontekście zbliżających się spotkań, które zdecydują o utrzymaniu w lidze, jest to bardzo ważna wygrana.

Żubry Białystok - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 80:73 (22:20, 16:21, 22:12, 20:20)

Żubry: Kujawa - 20, Jankowiak - 0 , Kulikowski - 15, Zabielski - 0, Brzozowski - 19, Marculewicz - 10, Bajer - 4, Rapucha - 12, Łotowski - 0.

MOSiR Krosno: Mroczek - Truskowski - 7, Oczkowicz - 6, Michalski - 2, Sołtysiak - 2, Bal - 2, Pluta - 27, Hajnsz - 12, Ożóg - 6, Puścizna - 0, Deja - 8, Ecka - 1.