Sparing: Pogoń Łapy - Hetman Tykocin 3:0

piłka nożna / Białystok / Łapy 2010-02-26 13:46:21

III-ligowa Pogoń Łapy pokonała w meczu sparingowym IV- ligowego Hetmana Tykocin 3:0. Mecz rozgrywany w padającym, gęstym śniegu, na fatalnie przygotowanym sztucznym boisku ZSM w Białymstoku sam w sobie nie był wielkim widowiskiem.

Przez pierwsze 35 minut zawodnicy z Tykocina skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Sposób na pokonanie bramkarza z Tykocina znalazł jednak Łukasz Minow i do przerwy faworyci prowadzili 1:0 . W drugiej połowie obraz gry był podobny, jednak Pogoń zagrała nieco skuteczniej. Jako drugi na listę strzelców wpisał się Kamil Stanisławski, który w zamieszaniu pod bramką Hetmana wykazał najwięcej zimnej krwi umieszczając piłkę w siatce.

W końcówce meczu ładna akcja Markowskiego lewym skrzydłem zakończyła się płaskim strzałem na bramkę tykocinian. Piłka nieuchronnie zmierzająca do bramki przed samą linią bramkową nagle zaczęła na wodzie wyhamowywać i gdyby nie skuteczna interwencja Emila Czarnowskiego, zapewne zatrzymałaby się na linii. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Pogoni, która była w tym pojedynku ekipą dużo lepszą od przeciwników.

Pogoń Łapy rozegra w najbliższą sobotę kolejny mecz kontrolny. Na tym samym obiekcie będzie się mierzyła z Promieniem Mońki.

Pogoń Łapy - Hetman Tykocin 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Minow, 2:0 - Stanisławski, 3:0 - Czarnowski

Pogoń Łapy: H. Łapiński, Jurczuk, Leśniewski, Naliwajko, Jóźwiak, Ł. Kul, Gąsowski, Waluk, Budzicki, Minow, Stanisławski. Na zmiany wchodzili: Olszewski, P. Kul, Gumieniak, Sipko, Halicki, Miłosiewicz, Markowski, E. Czarnowski.