II liga koszykówki: Wysokie zwycięstwo koszykarzy Tura

koszykówka / Bielsk Podlaski 2010-02-27 23:46:47

Zdecydowanym zwycięstwem Tura zakończyła się konfrontacja Bielszczan z ekipą Korsarza Gdańsk. Gospodarze pokonali niżej notowaną ekipę 102:62.

Zwycięstwo Tura przed własną publicznością było już pewne po pierwszej połowie, w której gospodarze zdominowali ekipę przyjezdnych. W pierwszej kwarcie Bielszczanie wypracowali sobie dwunastopunktową przewagę, a w drugiej powiększyli ją dodatkowo o kolejne trzynaście "oczek", a więc sprawa wygranej w tym meczu stała sie faktem.

W kolejnych odsłonach meczu Tur dalej prezentował podobną formę, która pozwoliła mu na kolejne powiększenie przewagi i w rezultacie tego wygrali spotkanie różnicą aż czterdziestu punktów. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom awansować na szóstą pozycję. Trzeba także dodać, że Bielszczanie rozegrali jedno spotkanie mniej niż pozostałe ekipy z czołówki tabeli, a do końca sezonu zasadnicznego pozostało już tylko sześć kolejek.

Tur Bielsk Podlaski - GKS Korsarz Gdańsk 102:62 (28:16, 25:18, 24:14, 25:14)

Tur Bielsk: Weres - 18, Taranta - 7, Poźniak - 0, Bet - 15, Kiluk - 12, Jóźwiuk - 2, Piotrowski - 2, Wysocki - 17, Zakrzewski - 27, Ćwikowski - 2.

GKS Korsarz: Winczura - 9, Grochowski - 7, Chudy - 11, Śmierzchalski - 4, Milewski - 11, Ziębiński - 0, Czyżewski - 20.