Wygrana "Młodej Jagi": Jagiellonia (ME) - Warmia Grajewo 4:0

piłka nożna / Białystok 2010-02-27 23:55:31

Pewne zwycięstwo w kolejnym sparingu odnieśli przygotowujący się do rundy rewanżowej rozgrywek Młodej Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii. Podopieczni trenerów Dariusza Bayera i Mariusza Kulhawika rozgromili wicelidera III ligi Warmię Grajewo aż 4:0.

Żólto-czerwoni od początku spotkania zagrali bardzo wysoko, agresywnie, a co najważniejsze „z głową” i uzyskali widoczną przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać, już w 12 minucie płaskim strzałem z dystansu bramkarza gości pokonał Janek Pawłowski. Ten sam zawodnik pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Andrzej Jakimczuk, a „Jasiu” dostawił tylko nogę. W końcówce pierwszej połowy nasz zespół poczuł się chyba zbyt pewnie i oddał inicjatywę rywalom, ale ci na szczęście nie potrafili tego wykorzystać, ponadto w defensywie naszego zespołu niepodzielnie rządził Mariusz Gogol.

Po zmianie stron na boisku pojawił się m.in. Piotr Murawski i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. 18-letni pomocnik w ciągu 45 minut zaliczył dwie asysty, jak również sam był bliski wpisania się na listę strzelców. Jednak po przepięknym uderzeniu z 25 metrów i interwencji bramkarza piłka wylądowała na poprzeczce. Wspomniane asysty zawodnik ten zaliczył w 70 i 80 minucie. W obu przypadkach po akcjach prawym skrzydłem i dośrodkowaniach. Pierwsze - górne na bramkę zamienił strzałem do pustej bramki Norbert Zawadzki, zaś drugie - płaskie strzałem z pięciu metrów Kamil Zapolnik.

Kolejny, a zarazem ostatni sparing młodzi Jagiellończycy rozegrają za tydzień, a ich rywalem będzie Freskovita Wysokie Mazowieckie. Pierwszy mecz o punkty żółto-czerwoni rozegrają 14 marca w Krakowie z Wisłą.

Jagiellonia Białystok (ME) – Warmia Grajewo 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Pawłowski 12, 2:0 - Pawłowski 17, 3:0 - Zawadzki 70, 4:0 - Zapolnik 80`

Jagiellonia (ME):: Majewski (46. Czapliński) – Niewulis, Gogol, Szóstko (70. Grodzki), Sulkowski (60. Zawadzki) – Hryszko (46. Murawski), Dołubizna (60. Arłukowicz), Fidziukiewicz (70. Zapolnik) – Steć (70. Jastrzębski), Pawłowski (70. Świderski).