Sparing: Hetman Białystok - Pogoń Łapy 1:3 (0:1)

piłka nożna / Białystok / Łapy 2010-03-06 10:57:33

W rozegranym wczroraj wieczorem meczu sparingowym Hetman Białystok przegrał z Pogonią Łapy 1:3.

W całym meczu widac było wyraźną przewagą Pogoni, która stwarzała sobie więcej sytuacji bramkowych. Pierwszego gola w tym meczu zdobył Grzegorz Jóźwiak. Jego uderzenie z ponad 30 metrów spowodowało, że piłka wydawać by się mogło posłana niecelnie, w pewnym momencie zaczęła dostawać rotacji i kierować się w kierunku bramki rywala. Ostatecznie znalazła drogę do siatki wpadając w samo „okienko”.

Chwilę zawodnicy Pogoni mogli podwyższyć wynik spotkania, gdyby zachowali zimną krew i znalazłby się ktoś na tyle odważny, by wepchnąć piłkę z dwóch metrów do pustej bramki. Po przerwie szybko o sobie dał znać Adam Waluk zdobywając drugą bramkę. Gapiostwo łapskich linii defensywnych była przyczyną utraty bramki, której strzelcem został filigranowy zawodnik Hetmana, Sebastian Kuc. Wynik spotkania na kilkanaście minut przed końcem meczu ustalił Waluk, ponownie wpisując się na listę strzelców. Pogoń mogła wygrać ten mecz znacznie wyżej, ale w ekipie III-ligowca zawiodła skuteczność, co ostatnimi czasy jest największa bolączka szkoleniowca zespołu z Łap.

Hetman Białystok - Pogoń Łapy 1:3 (0:1)

Bramki: Kuc - Jóżwiak, Waluk x2

Pogoń: Olszewski, Sipko, Kulesza, Leśniewski, Jóźwiak, Waluk, Halicki, Miłosiewicz, Budzicki, Ł. Czarnowski, Minow. Na zmiany wchodzili: H. Łapiński, Naliwajko, Jurczuk, P. Kul, Ł. Kul, Gąsowski, Gumieniak.