II liga koszykówki: Pewne zwycięstwo Tura

koszykówka / Gdynia / Bielsk Podlaski 2010-03-06 15:38:56

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski wygrali kolejne spotkanie w II lidze koszykówki mężczyzn. Tym razem na wyjeździe pokonali zespół Asseco Prokom 3 Gdynia 66:51.

W pierwszej kwarcie żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywala. Obie ekipy podeszły do spotkania skoncetrowane i nie dały się szybko stłamsić. Jednak doświadczenie koszykarzy z Bielska Podlaskiego wzięło górę nad młodością zawodników z Gdynii i goście w drugiej odsłonie gry odskoczyli od gospodarzy na siedem punktów i na przerwę schodzili z przewagą ośmiu "oczek".

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i w trzeciej kwarcie Tur dalej prezentowal się korzystniej niż gospodarze, a w konsekwencji tego stopniowo powiększał przewagę, która na zakończenie tej odsłony gry wynosiła już piętnaście punktów. W ostatnich dziesięciu minutach goście kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie Bielszczanie odnieśli już szóste zwycięstwo w rzędu w lidze i wciąż walczą o jak najwyższą pozycję przed fazą play-off.

Asseco Prokom 3 Gdynia - Tur Bielsk Podalski 51:66 (15:16, 10:17, 11:18, 15:15)

Asseco Prokom: Królikowski -4, Maryniewski - 8, Kalski - 0, Wojtyński - 6, Śmigielski - 10, Sikora - 6, Młynarski - 2, Seweryn - 11, Grujić - 2, Olejko - 2, Paczkowski - 2, Konsek - 0.

Tur Bielsk Podlaski: Weres - 2, Taranta - 1, Bet - 12, Kiluk - 2, Wysocki - 11, Zakrzewski - 26, Ćwikowski - 4, Krajewski - 8.