Ekstraklasa: Jaga wreszcie wygrała na wyjeździe!

piłka nożna / Wrocław / Białystok 2010-03-06 16:49:18

Jagiellonia Białystok po 32. kolejkach bez zwycięstwa na wyjeździe wreszcie wygrała na terenie rywala! Dziś podopieczni Michała Probierza pokonali Śląsk Wrocław 2:1, a bramki dla "Żółto-czerwonych" zdobyli Jarosław Lato i Remigiusz Jezierski.

W 8. minucie fantastyczną okazję miała Jagiellonia. Frankowski w polu karnym zagrał na lewą stronę do znajdującego się na czystej pozycji Maycona, ale król strzelców ligi białoruskiej uderzył wprost w Mariana Kelemana. Później do głosu doszedł Śląsk. Najpierw groźnie uderzał Łukasz Madej, a potem dwukrotnie Sandomierskiego chciał zaskoczyć Sebastian Mila, lecz za każdym razem uderzał niecelnie. W 20. minucie na rajd ze środka boiska zdecydował się Maycon, ale zachował się bardzo samolubnie nie podając do lepiej ustawionego Frankowskiego i stracił piłkę, za co został słusznie skarcony przez kolegów z ataku oraz trenera Michała Probierza.

Przez większość pierwszej części meczu to Jagiellonia nadawała rytm gry i częściej posiadała piłkę. Aktywni w akcjach ofensywnych byli Jarosław Lato z Remigiuszem Jezierskim, często wspierani przez dwójkę bocznych obrońców białostockiego zespołu: El-Mehdiego oraz Norambuenę. W 33. minucie Jagiellonia zasłużenie objęła prowadzenie w tym spotkaniu. Goście wykonywali rzut wolny, Frankowski odegrał lekko do Laty, a ten po posłał piłkę po ziemi i pokonał Mariana Kelemana. Kilka minut po bramce dla „Jagi” szanse na wyrównanie w podobnej okazji miał Sebastian Mila, ale były reprezentant Polski posłał piłkę z rzutu wolnego minimalnie obok prawego słupka bramki. Po bardzo dobrej pierwszej połowie białostoczanie prowadzili 1:0.

Lepszego rozpoczęcia drugiej połowy Jagiellonia mieć nie mogła. Już po pięciu minutach gry z rzutu rożnego dośrodkował Lato, piłka trafiła na 14 metr do Jezierskiego, który pięknym strzałem w okienko podwyższył na 2:0. Z minuty na minutę kibice Śląska byli coraz bardziej rozgoryczeni, gdyż Jagiellonia rządziła i niepodzielnie panowała na boisku we Wrocławiu także w drugiej części gry. W 70. minucie Bruno świetnie podał do Grosickiego, ten znalazł się w sytuacji sam, ale zachował się fatalnie w polu karnym i Kelemen zdążył wygarnąć piłkę spod nóg skrzydłowemu Jagiellonii. Chyba tylko „Grosik” znał odpowiedź na pytanie dlaczego po tej akcji nie padła trzecia bramka dla gości. W 77. minucie w Jagiellonii za Frankowskiego na placu gry pojawił się debiutujący w żółto-czerwonych barwach Marcin Burchardt. Niestety chwilę po tej zmianie po rzucie rożnym Śląsk zdobył bramkę kontaktową po strzale Celebana. Przed końcem spotkania oba zespoły dażyły jeszcze do zdobycia gola, ale u obu zespołów brakowało precyzji i ostatecznie to goście mogli się wreszcie cieszyć ze zwycięstwa na wyjeździe.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Lato [33], 0:2 - Jezierski [50], 1:2 - Celeban [77].
Żółte kartki: Sztylka (Śląsk) - Sandomierski (Jagiellonia)
Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk)
Widzów: 5000.

Śląsk Wrocław: Kelemen - Wołczek, Celeban, Fojut, Pawelec - Madej, Sztylka, Mila, Spahić (88. Łudziński) - Ćwielong, Sotirovic.
Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Skerla, El Mehdi - Maycon (59.Grosicki), Grzyb, Hermes, Lato - Jezierski (69. Bruno), Frankowski (77. Burkhardt).