I liga koszykówki: Żubry poległy ze Zniczem

koszykówka / Białystok 2010-03-06 19:27:11

Białostacznie nie odnieśli oczekiwanego, trzeciego zwycięstwa z rzędu i przegrałi na własnym parkiecie z drużyną MKS-u Znicz Basket Pruszków 62:64.

Żubry słabiutko rozpoczęły spotkanie i w pierwszej kwarcie wyglądało to tak, jakby Znicz grał na własnym parkiecie. Goście grali dobrze i potrafili już w początkowych minutach uzyskać kilka punktów przewagi nad Białostoczanami. Na szczęscie w drugiej kwarcie role się odwróciły i tym razem to gospodarze byli na fali. W tej części gry rozbili zdecydowanie swojego przeciwnika, odrobili straty i nawet wyszli na minimalne prowadzenie.

Po przerwie obie ekipy wyszły zmobilizowane na boisko i starały się unikać głupich strat. Doprowadziło to do tego, że trzecia kwarta była najbardziej wyrównanym okresem gry w tym meczu. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami sprawa wyniku wciąż była otwarta. Niestety w czwartej kwarcie Żubry pierwsze pięć-sześć minut zagrały bardzo słabo, a Znicz to wykorzystał i uzyskał przewagę, które nie oddał już do końca. Białostoczanie mieli szansę na doprowadzenie przynajmniej do dogrywki, ale rzut w ostatnich sekundach Artura Bajera został zablokowany przez Tomasza Briegmanna.

Żubry Białystok - MKS Znicz Basket Pruszków 62:64(6:15, 23:13, 19:18, 14:18)

Żubry: Kujawa - 9, Jankowiak - 6, Kulikowski - 20, Zabielski - 9, Brzozowski - 7, Marculewicz - 0, Bajer - 2, Rapucha - 7, Zalewski - 0, Łotowski - 2.

MKS Znicz: Suliński - 6, Aleksandrowicz - 2, Krajewski - 0, Weatherspoon - 13, Radwan - 5, Briegmann - 12, Nowak - 6, Czubek - 6, Malewski - 14.