Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok pogrąży krakowską Wisłę?

piłka nożna / Białystok 2010-03-11 20:22:26

Po fenomenalnym meczu we Wrocławiu i przełamaniu trwającej od 32 spotkań niemocy wyjazdowej białostoczanie podejmą jednego z faworytów do wygrania ligi - Wisłę Kraków.

"Żółto-czerwoni" rundę wiosenną rozpoczęli od dwóch spotkań wyjazdowych. W pierwszym spotkaniu białostoczanie przegrali z Koroną Kielce 0:1, a katem podopiecznych Michała Probierza okazał się Pavol Staňo, z którym Jagiellonia rozstała się w przerwie zimowej. Drugi ligowy pojedynek był prawdziwym popisem "Jagi", która wygrała po golach nowo pozyskanych Jarosława Laty i Remigiusza Jezierskiego. Świetne zawody rozegrał także Rafał Grzyb.

Na całej linii zawodzi Wisła Kraków, która przegrała dwa mecze i roztwoniła przewagę, którą wypracowała sobie w rundzie jesiennej. W 18. kolejce "Biała Gwiazda" mierzyła się z GKS-em Bełchatów, a gol zdobyty w 2. minucie przez Dawida Nowaka sprawił, że trzy punkty zostały w Bełchatowie. Wydawałoby się, że do drugiego spotkania Wisła przystąpi maksymalnie zmotywowana i odprawi z kwitkiem Arkę, jednak stało się zupełnie odwrotnie i po bramce, której autorem był Joël Omari Tshibamba gdynianie wywieźli trzy oczka z Krakowa.

Przerwanie niemocy wyjazdowej może tylko pomóc Jagiellonii w nawiązaniu równorzędnej walki z dysponującą świetnymi zawodnikami Wisłą Kraków, której gra po prostu nie idzie. Należałoby bezlitośnie wykorzystać brak formy krakowian, jednak trzeba pamiętać, że w każdym momencie w zespole Macieja Skorży może coś "zaskoczyć" i Wisła zacznie grać z podobną skutecznością, jak na jesieni.