Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0

piłka nożna / Białystok 2010-03-12 20:50:46

Jagiellonia po zaciętym i pełnym walki meczu bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z liderem rozgrywek i aktualnym mistrzem Polski Wisłą Kraków 0:0.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy ku czci zmarłego niedawno działacza Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Lidera. Wisła narzuciła swoje warunki gry już od pierwszych minut spotkania i szybko zepchnęła Jagiellonię na jej połowę. W 5. minucie strzał z 7 metrów oddał Paweł Brożek, ale Sandomierski spokojnie obronił jego uderzenie. Szczególnie groźnie Wiślacy atakowali prawą stroną boiska, gdzie od pierwszych minut sporą ochotę do gry przejawiał Pablo Alvarez. Białostoczanie pierwszy raz poważnie zagrozili bramce Pawełka w 20. minucie, ale mocne dośrodkowanie Bruno minęło słupek bramki.

W 35. minucie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Małecki w prosty sposób ograł obrońców z Białegostoku, podał do Sobolewskiego, ale temu na szczęście odskoczyła piłka i znalazła się w rękawicach Sandomierskiego. 5 minut później dwójkową akcję przeprowadzili Grosicki z Latą, ale po strzale tego drugiego piłka znalazła się na rzucie rożnym. Następnie gospodarze doprowadzili do dwóch groźnych sytuacji pod bramką Pawełka, ale nadal na tablicy wyników widniał rezultat bezbramkowy.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ na stronach Jagiellonia.net

Jagiellonia zaatakowała z impetem od samego początku drugiej połowy. Już w 46. minucie Grosicki został wypuszczony na wolne pole, Marcelo próbował go zatrzymywać i ostatecznie zawodnik gospodarzy strzelił daleko od bramki. Żółto-czerwoni najlepsze okazje stworzyli sobie w 56. minucie. Najpierw niesamowitą interwencją popisał się Mariusz Pawełek, który intuicyjnie obronił strzał głową Grosickiego, oddany z bardzo bliskiej odległości. Po chwili Wisłę od utraty bramki uratowała poprzeczka - po główce Thiago pilka odbiła się jeszcze od jednego z wiślaków i przy bardzo biernej postawie golkipera przyjezdnych uderzyła w poprzeczkę.

Gorąco pod bramką Jagi zrobiło się na 5 minut przed końcem spotkania. W polu karnym Jagiellonii znaleźli się dwaj rezerwowi Wisły - Łobodziński podał do Jirsaka, a ten zdecydował się na natychmiastowy strzał z lewej nogi. Piłka po uderzenia Czecha nie zmierzała w światło bramki, ale odbiła się od jednego z obrońców gospodarzy by ostatecznie trafić w słupek, przetoczyć się blisko linii bramkowej i wyjść w pole. W doliczonym czasie gry doszło do przepychanki pomiędzy piłkarzami obu zespołów po tym jak wprowadzony na plac gry minutę wcześniej Jarecki zaatakował w polu karnym Pawełka.

To trzeci ligowy mecz bez zwycięstwa Wisły Kraków. Co więcej, podopieczni Macieja Skorży nie strzelili już gola w lidze od 327 minut, a ledwie jeden zdobyty punkt w Białymstoku zapewne nie uciszy burzy medialnej wokół zespołu z grodu Kraka. Dla Jagiellonii do czwarte "oczko" na wiosnę, które z pewnością zbliży ją do pozostania w szeregach Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Igor Lewczuk, Andrius Skerla, Thiago Rangel Cionek, El Mehdi Sidqy - Bruno (90 Dariusz Jarecki), Hermes, Rafał Grzyb, Jarosław Lato - Tomasz Frankowski (82 Marcin Burkhardt), Kamil Grosicki (72 Maycon).

Wisła: Mariusz Pawełek - Pablo Álvarez Menéndez, Arkadiusz Głowacki, Marcelo, Piotr Brożek - Andraž Kirm (67 Wojciech Łobodziński), Radosław Sobolewski, Issa Ba (57 Rafał Boguski), Patryk Małecki, Júnior Enrique Díaz Campbell (79 Tomáš Jirsák) - Paweł Brożek.

Żółte kartki: Jarecki (Jagiellonia), Piotr Brożek (Wisła).

Sędziuje: Marcin Borski

Widzow: 6000.