Mostostal Białystok - AZS Kutno 85-65

koszykówka / Białystok 2008-02-20 19:04:23

Mostostal Białystok odniósł wysokie zwycięstwo z AZS-em Kutno. Mecz odbywał się na hali Włókniarza przy ulicy Antoniukowskiej. Całe spotkanie należało do gospodarzy. Ani przez chwilę białostoczanie nie byli słabsi od przyjezdnych.

Mecz rozpoczął się od straty dwóch punktów przez Mostostal - to chyba było jedyne prowadzenie na jakie zdołali wyjść goście tego spotkania. Na te dwa punkty Mostostal odpowiedział dziesięcioma. Taka sytuacja zmusiła trenera gości do poproszenia o przerwę. Lecz to nic nie pomogło, a akcje Mostostalu z minuty na minutę zaczynały nabierać dokładności. Już po sześciu minutach białostoczanie wygrywali 20-6. Na dwie minuty przed końcem ta przewaga ciągle rosła, a gospodarze prowadzili już 15 punktami. W ostatniej sekundzie goście wykonali rzut za trzy punkty - dzięki temu stratę zmniejszyli do 14 punktów (27-13).

Kolejna część tego meczu rozpoczęła sie zdobyciem przez AZS dwóch punktów. Po tej stracie Mostostal lekko stanął w miejscu, a przy obronie jeden z zawodników AZS-u pada, a sędzia odgwizduje faul. Na szczęście przyjezdni w dzisiejszym dniu nie wykorzystali wielu rzutów osobistych. Po tym zamieszaniu białostoczanie ponownie ruszyli z atakami. W 12 minucie spotkania przewaga gospodarzy wcale nie malała (33-17). A minutę później nasi zawodnicy obieli 20 punktową przewagę! Na minutę przed końcem pierwszej części spotkania białostoczanie prowadzili już 13 punktami, by ostatecznie wygrać 45-31.

Po przerwie przyjezdni lekko ruszyli do przodu mając cały czas nadzieje że straty uda sie nadrobić. Co przyniosło lekkie nadgonienie Mostostalu, lecz nic poza tym. Gospodarze nadal wygrywali i nie zamierzali tego zmieniać. Przez cała tą kwartę wynik utrzymywał się na podobnym prowadzeniu Mostostalu. Jak tylko goście zdobywali punkt to białostoczanie szybciutko wyprowadzali atak i nadrabiali straty. Ostatecznie przedostatnia kwarta zakończyła się dalszym prowadzeniem 64-51.

Czwarta kwarta była tylko formalnością, która dopełnili w 100% koszykarze Mostostalu. Przebieg miała ona podobny jak w poprzedniej części. W 6:54 minucie do końca Rafał Bochenek został sfaulowany, a następnie wykorzystał dwa rzuty osobiste. Na niecałą minutę do końca doszło do nie miłej sytuacji w której ucierpiał jeden z przyjezdnych, który potrzebował pomocy lekarza, a sędzia uznał że to właśnie on faulował i przyznał żuty dla białostoczan. W ostatniej sekundzie Szulc zapakował za dwa punkty i mecz zakończył się wynikiem 85-65.

autor: Michał Kardasz