Wigry Suwałki - Pomorzanka Sejny 3:0

piłka nożna / Kętrzyn 2008-02-20 19:50:04

W rozegranym w Kętrzynie meczu kontrolnym piłkarz suwalskich Wigier pokonali 3:0 czwartoligową Pomorzankę Sejny. Bramki zdobyli: w 51 min Władysław Pietkiewicz, w 80 Adam Pomian i w 85 minucie Ivan Todorov.

Wigry wystąpiły w składzie: R. Gikiewicz- Bucholc, Baranowski, Niewulis, Bajko- Danilczyk, Kotwica, Lauryn, Rybkiewicz- Cimochowski, Pietkiewicz. Na zmiany wchodzili: Barwicki, Osiecki, Pomian, Todorov i Zyskowski.

Z powodu obowiązków zawodowych nie pojechali do Kętrzyna Ołowniuk i Trocki, a kontuzje leczą Chmielewski i Makarewicz. Nie gra też Łukasz Gikiewicz, który zmaga się z poważnymi kłopotami ze zdrowiem.

Skład Pomorzanki: Śliwiński- Jakubowski, Pieślak, Ejdulis, Palanis- Rakowski, Krachało, Gliński, Anuszkiewicz- Kunicki, Tarlecki. Na zmiany wchodzili: Leszczyński i Falana.

- Już w pierwszej połowie mieliśmy dużą przewagę, jednak Pomorzanka umiejętnie się broniła. Moi podopieczni chyba trochę zlekceważyli rywala. Wyraźnie brakowało skutecznego wykończenia naszych akcji. Wynik otworzył w 51 minucie testowany przez nas Białorusin Władysław Pietkiewicz, który po podaniu Kotwicy, mocno strzelił z 15 metrów. W końcówce strzeliliśmy jeszcze dwa gole, a jednego z nich zdobył coraz lepiej dysponowany, siedemnastoletni Adam Pomian - powiedział Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier.

Białorusin Pietkiewicz wyraźnie wpadł w oko suwalskim działaczom i trenerowi, bo postanowili podpisać z nim kontrakt. Przy okazji, nowy kontrakt z Wigrami podpisze też lada dzień Tomasz Bajko, kapitan suwalskiego zespołu.

Na brak pracy podczas meczu w Kętrzynie nie narzekał Karol Śliwiński, wychowanek suwalskich Wigier, a obecnie bramkarz Pomorzanki. - Najwięcej zamieszania narobił na moim przedpolu Ivan Todorov. Chociaż grał tylko połowę meczu, zdążył trzy razy strzelić na bramkę i zaliczyć jedno trafienie- powiedział Śliwiński.

W sobotę o 18.00 Wigry zmierzą się w Kętrzynie z czwartoligową Koroną Ostrołęka.