I liga koszykówki: Wielkie emocje w meczu Żubrów

koszykówka / Białystok 2010-03-17 19:06:01

W zaległym spotkaniu pierwszej ligi koszykówki w Białymstoku Żubry podejmowały rezerwy mistrza Polski - Asseco Prokom 2 Gdynia. Po dramatycznym spotkaniu lepsi okazali sięgoście.

Białostoczanie dobrze rozpoczęli spotkanie, ale z czasem coraz lepiej spisywali się koszykarze z Gdynii, którzy pierwszą kwartę skończyli z przewagą pięciu punktów. W drugiej odsłonie gry gospodarze wzięli się do roboty i zaczęli się prezentować tak, jak powinni przez całe spotkanie. W tej kwarcie zdobyli aż dwadzieścia osiem punktów i dzięki temu to oni na przerwę schodzili z niewielką przewagą.

Druga połowa to kontynuacja dobrej postawy Białostoczan. Szczególnie trzecia kwarta była w wykonaniu podlaskich zawodników bardzo dobra i wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Niestety Żubry zbyt wcześnie poczuły się zwycięzcami tego pojedynku i oddały inicjatywę gościom, którzy to wykorzystali i nawet wyszli na prowadzenie w końcówce spotkania. Na trzy sekundy przed końcem meczu na linii rzutów wolnych stanął Piotr Brzozowski , który mógł zapewnić zwycięstwo gospodarzom, ale jeden z jego rzutów okazał się niecelny i kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Wołodyjowskiego mogli emocjonować się dogrywką.

Dodatkowy czas gry lepiej zaczęli goście, którzy uzyskali  przewagę, ale na kilkadziesiąt sekund przed końcem dogrywki po pościgu Żubrów, znowu na tablicy wyników był remis. Ostatnie słowo należało do Mirosława Łopatki(Asseco Prokom), który rzutem za dwa punkty zapewnił zwycięstwo gościom.

Żubry Białystok - Asseco Prokom 2 Gdynia  (19:24) (28:18) (20:13) (10:22) (11:13)

Żubry: Kujawa - 18, Jankowiak - 20, Kulikowski - 15, Zabielski - 2, Brzozowski - 1, Marculewicz - 9, Bajer - 8, Rapucha - 3, Zalewski - 10, Łotowski - 2.

Asseco Prokom: Mordzak - 15, Śmigielski - 2, Bach - 12, Konsek - 4, Kobus - 17, Krajniewski - 2, Wojdyr - 0 , Sikora - 26, Łopatka - 12.