II liga: Wigry Suwałki - Przebój Wolbrom 4:1

piłka nożna / Suwałki 2010-03-20 17:09:18

Fantastycznie rozgrywki rundy wiosennej rozpoczeli gracze Wigier Suwałki. Podopieczni trenera Zbigniewa Kaczmarka pokonali na własnym stadionie Przebój Wolbrom aż 4:1, a dwa gole zdobył litewski weteran polskich boisk Grażvydas Mikulenas.

Już od pierwszych minut bardzo aktywny był nowy nabytek suwalczan, Grażvydas Mikulenas. W 12. minucie po jego strzale piłka trafiła w słupek, a na swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu w barwach Wigier litewski snajper musiał poczekać do 21. minuty, kiedy to doświadczony napastnik akręcił obrońcą w polu karnym i po długim roku umieścił piłkę w bramce.Po stracie gola przebudzili się zawodnicy z Wolbromu, ale to gospodarze zdobyli drugiego gola. Mikulenas otrzymał świetne podanie od Makuszewskiego i po ponad pół godzinie gry było już 2:0. Wigry wuczuły słaby dzień przeciwników i skrzętnie to wykorzystywały. Jeszcze przed przerwą  po akcji lewą stroną boiska wynik na 3:0 ładnym strzałem ustalił Rafał Sadowski i już po pierwszej połowie był raczej wiadome, że nikt dziś nie pozbawi wygranej gospodarzy.

W 49. minucie meczu po akcji Mikulenasa piłka powędrowała na rzut rożny. Po dobrze egzekwowanym kornerze futbolówka spadła na głowę Sebastiana Świerzbińskiego, który zdobył czwartego gola dla Wigier. Później piłkę w środku pola głównie rozgrywali gospodarze, którzy mimo fatalnego wyniku ambitnie dążyli do zdobycia honorowego trafienia. Sztuka ta udała się im pod koniec spotkania. W 81. minucie po jednej z kontr Karola Salika zdołał pokonać tomasz Jarosz.

Wigry Suwałki - Przebój Wolbrom 4:1 (3:0) [GALERIA ZDJĘĆ]

Bramki: 1:0 - Mikulenas (21), 2:0 - Mikulenas (33), 3:0 - Sadowski (45), 4:0 - Świerzbiński (49),  4:1 - Jarosz (81)

Wigry: Salik - Makarewicz, Bajko, Rogoziński, Paberżis (63. Radzio), Sadowski (63. Ołowniuk), Makuszewski (72. Danilczyk), Statkevicius, Kowalski (90. Pomian), Świerzbiński, Mikulenas.

Przebój: Palczewski - Wdowik (78 Derejczyk), Kiczyński, Rosłoń, Banaszkiewicz, Guja (46 Chrzanowski), Duda, Trzmielewski (46 Jarosz), Siedlarz (72 Żmudka), Kuta, Rak.

Żółte kartki: Rogoziński, Matuszewski (Wigry), Trzmielewski (Przebój).