Ekstraklasa: Lech Poznań pokonał Jagiellonię Białystok 2:0

piłka nożna / Poznań / Białystok 2010-03-21 17:44:10

Jagiellonia Białystok nie sprostała na wyjeździe aspirującącemu do mistrzostwa Polski Lechowi Poznań i przegrała w Poznaniu 2:0 (1:0). Gole dla Lecha zdobyli Robert Lewandowski i Tomasz Mikołajczak.

Doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia już w 6. minucie stworzyli sobie białostoczanie. Marcin Burkhardt dośrodkowywał z rzutu rożnego, a uderzenie głową Bruno trafiło w poprzeczkę poznańskiej bramki. W 16. minucie groźny strzał oddał Rafał Grzyb, jednak Jasmin Burić był na posterunku. W 27. minucie na prawej stronie boiska indywidualnymi umiejętnościami popisał się Semir Štilić, dograł futbolówkę do Tomasza Mikołajczaka, a ten dobrze dośrodkował w kierunku Roberta Lewandowskiego, który strzałem głową pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

W 34. minucie mogło być 2:0, jednak dośrodkowania Sergieja Kriwca nie wykorzystał Ivan Đurđević źle trafiając w piłkę. Trzy minuty później bardzo dobry strzał z rzutu wolnego oddał Jarosław Lato, jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się Burić, który przeniósł strzał nad poprzeczką. W 40. minucie swoich sił próbował Thiago Rangel, ale kolejną dobrą interwencję zanotował golkiper gospodarzy.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Hermes, piłkę na bok odbił Burić, a czyhający na piłkę napastnicy Jagiellonii znajdowali się na pozycji spalonej. Lech odpowiedział strzałem Krwica, który pewnie obronił Sandomierski. W 62. minucie rzut wolny wykonywał Semir Štilić, głową uderzał Bartosz Bosacki, a tor lotu piłki ku rozpaczy białostoczan zmienił Tomasz Mikołajczak. W 64. minucie szansę na zdobycie gola miał Tomasz Frankowski, który po indywidualnej akcji uderzył tuż obok słupka poznańskiej bramki.

Szansę na podwyższenie na 3:0 w 74. minucie miał Sergiej Kriwiec, ale dobrą interwencją popisał się golkiper Jagiellonii. W 76. i 81. minucie swoich sił próbował Krzysztof Chrapek, jednak w obu przypadkach uderzał niecelnie. W końcówce meczu dwie okazje na zdobycie bramki miał Kamil Grosicki, ale w pierwszej sytuacji dobrze obronił Burić, natomiast w drugiej "Grosik" fatalnie przestrzelił.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
Robert Lewandowski 27', Tomasz Mikołajczak 62'.

Lech: 30. Jasmin Burić - 21. Dimitrije Injac, 19. Bartosz Bosacki, 3. Ivan Đurđević, 2. Seweryn Gancarczyk - 26. Tomasz Mikołajczak (69', 24. Krzysztof Chrapek), 6. Tomasz Bandrowski, 13. Ján Zápotoka (62', 32. Mateusz Możdżeń), 14. Semir Štilić (87', 11. Bartosz Bereszyński), 10. Siergiej Kriwiec - 8. Robert Lewandowski.

Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 14. El Mehdi Sidqy (42', 10. Kamil Grosicki) - 32. Bruno, 11. Hermes (82', 30. Maycon), 22. Rafał Grzyb, 23. Marcin Burkhardt (70', 9. Remigiusz Jezierski), 13. Jarosław Lato - 21. Tomasz Frankowski.

Żółte kartki: Injac, Lewandowski (Lech) - Lato, Thiago Rangel, Grosicki, Hermes, Burkhardt (Jagiellonia).
Sędzia: Robert Małek (Zabrze).
Widzów: 11 000.