Wysoka porażka Młodej Jagiellonii

piłka nożna / Białystok 2010-03-21 22:16:23

Od wysokiej porażki rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej piłakrze Jagiellonii grający w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W swoim pierwszym tegorocznym spotkaniu żółto-czerwoni przegrali na własnym stadionie aż 0:4 z Lechem Poznań.

Gospodarzy,dobrze spisywali się jedynie na początku spotkania. Już w 7. minucie dobrą okazję do zdobycia bramki miał Michał Fidziukiewicz, lecz jego uderzenie głową przeleciało obok bramki Lecha. Poznaniacy już pierwszą swoją groźną akcję zwieńczyli golem. Po stałym fragmencie gry piłkę zbyt blisko wypiąstkował Maciej Majewski, ta trafiła pod nogi Kamila Drygasa i jego strzał minął bezradnego Majewskiego. W 28. minucie odważną akcję lewą stroną przeprowadził Peruwiańczyk - Anderson Cueto, lecz jego strzał w ostatniej chwili zablokował Dariusz Jarecki. Później mimo kilku niezłych okazji pod obiema bramkami gole w pierwszej części gry już nie padły..

Drugą połowa to już wyłącznie dominacja gości, w której Jagiellonia ograniczała się jedynie do kontrataków. Trzy minuty po zmianie stron groźnie z rzutu wolnego uderzał Cueto, jednak bramkarz Jagi wybił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później sytuacje sam na sam z Majewskim miał Igor Jurga, ale jego strzał powędrował obok bramki. W 77 minucie było już 2:0, piłkę w zamieszaniu pod polem karnym Jagiellonii przejął Krzysztof Wolkiewicz i strzałem w długi róg pokonał naszego golkipera. Z każdą kolejną minutą goście nabierali wiatru w żagle, a żółto-czerwoni skupiali się na defensywie. W 83. minucie Cueto z lewej flanki wbiegł w pole karne i dla odmiany strzałem przy bliższym słupku zapewnił swojej drużynie kolejną bramkę. Trzy minuty później dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Czechanowskiego na gola zamienił Jarosław Ratajczak i tym samym ustalił wynik spotkania.

Jagiellonia Białystok (ME) - Lech Poznań (ME) 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 - Drygas 19`, 0:2 - Wolkiewicz 77`, 0:3 - Cueto 83`, 0:4 - Ratajczak 88`
Jagiellonia Białystok (ME): Majewski - Grodzki, Jarecki, Niewulis, Sulkowski - Świderski (70. Kurywczak), Dołubizna (46. Pawłowski), Gondek, Renusz (55. Hryszko) - Fidziukiewicz, Steć (84. Murawski).
Lech Poznań (ME): Bieszczad - Jasiński, Ratajczak, Walasek, Łoziński - Cueto (83. Tatarczuk), Drygas, Andukowicz (46. Jurga), Szałek (70. Wolkiewicz), Golla (65. Kamiński) - Olszak (46. Czechanowski).
Żółte kartki: Dołubizna (Jagiellonia) oraz Jasiński (Lech).
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Mazowiecki ZPN).