Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia zremisowała w Gliwicach

piłka nożna / Gliwice 2010-03-27 13:57:25

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie zespołów Piasta Gliwice i Jagiellonii Białystok w ramach 22. kolejki Młodej Ekstraklasy. Dwie bramki dla ekipy zestolicy Podlasia zdobył michał Fidziukiewicz, a jedno trafienie dołożył Łukasz Tumicz.

Przez pierwszy kwadrans zdecydowanie lepsza była Jagiellonia, która lepiej prezentowała się na boisku i szybo grała piłką. Dobra gra zaowocowała dwoma szybko zdobytymi bramkami przez przyjezdnych. W 14. minucie Kasprzik odbił przed siebie mocny strzał z oddany zza linii pola karnego, do piłki dopadł Fidziukiewicz i umieścił ją w siatce. chwilę po wznowieniu gry przez gliwiczan piłkęszybko odebrałą Jagiellonia, jeden z jej graczy idealnie podał z głębi pola w uliczkę do Fidziukiewicza i ten będąc w sytuacji sam na sam podwyższył na 2:0.

Po dwóch straconych w dwie minuty bramkach gospodarze wzięli się za odrabianie strat. W 21. minucie Mariusz Muszalik, który nie pojechał na mecz seniorskiej ekipy do stolicy Podlasia z powodu nadmiaru żółtych kartek, uderzył z rzutu wolnego precyzyjnie w okienko i zdobył kontaktową bramkę. Kilka minut potem było już 2:2. Gospodarze wykonywali rzut wolny pośredni, Mizgajski lekko zagrał do Muszalika, a ten strzelił ponad murem doprowadzając do wyrównania.

W drugiej połowie także nie brakowało emocji. W 54. minucie Piast wyszedł na prowadzenie. Tomanek zgrał piłkę do Mrożka, a ten pokonując Majewskiego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.  Wydawało się, gliwiczanie nie dadzą sobie już odebrać zwycięstwa, ale białostoczanie zagrali ambitnie co poskutkowało kolejną bramką. Po dośrodkowaniu z lewej strony Tumicz głową skutecznie zamknął akcję i po raz kolejny w Gliwicach był remis.  Kilka minut później Fidziukiewicz miał kolejną wyborną okazję do podwyższenia wyniku, ale nie trafił z bliska w światło bramki. W 85. minucie dobra okazję miał Piast. Tomanek ograł bocznego obrońcę Jagi, dograł na 16 metr tam złożył się do strzału Mizgajski, ale na szczeście dla gości piłka przeszła jednak nad poprzeczką. W samej końcówce Mrożek wyszedł na pozycję sam na sam z Majewskim, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper żółto-czerwonych. Po zaciętym i obfitującym w podbramkowe akcje spotkaniu Jagiellonia wywiozła z Gliwic jeden punkt.

22. kolejka Młodej Ekstraklasy:

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 3:3 (2:2)
Bramki: 0:1  - Michał Fidziukiewicz [14], 0:2 - Michał Fidziukiewicz [15], 1:1 - Mariusz Muszalik [21], 2:2 - Mariusz Muszalik [29] , 3:2 - Mateusz Mrożek [54] , 3:3 - Łukasz Tumicz [77].

Piast (ME): T. Kasprzik - Blaszke, Koziołkiewicz,  Bodzioch, Winiarczyk - Sopel, Tomanek, Muszalik (46` Bukowski), Mizgajski, Mucha (46` Przybylski), Mrożek.

Jagiellonia (ME): Majewski - Hryszko, Niewulis, Szóstko, Sulkowski (68' Zawadzki) - Renusz (72' Świderski), Dołubizna (59' Tumicz), Gondek, Arłukowicz - Steć, Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Mizgajski, Koziołkiewicz - Sulkowski

Sędziował: S. Jarzębak

na podst: własne / piast.gliwice.pl