Zimowe żeglowanie na Siemianówce

sporty zimowe / Siemianówka 2008-02-23 19:58:08

Srebrny medal na rozegranych właśnie Mistrzostwach Polski w Windsurfingu Lodowym wywalczył Andrzej Wiśniewski z UKŻ "GROT" Suwałki.

W dniach 22-23.02.2008r. na zalewie Siemianówka koło Białegostoku odbyły się Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Lodowym.

Drugie miejsce, a co za tym idzie srebrny medal Mistrzostw Polski wywalczył Andrzej Wiśniewski z UKŻ „GROT” Suwałki. Musiał uznać wyższość tylko zawodnika z SKŻ Hestia Sopot , który był bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie biegi.. Do zawodów zgłosiło się 42 zawodników. Na sześć wyścigów rozegranych pierwszego dnia regat Andrzej tyko w pierwszym zajął trzecią lokatę. W pozostałych kończył jako drugi.

Wiatr wiejący z prędkością do 12 m/s, przelotny deszczyk, dały się we znaki startującym. Lód gładki, jednak miękki o grubości 15 cm był bezpieczny tylko pierwszego dnia regat. Drugiego dnia po obfitych opadach nocą i silnym wietrze, okazało się że połowa jeziora już "pływa" i odwołano pozostałe biegi. Mistrzostwa Polski zakończono na 6 biegach.