I liga koszykówki: Żubry Białystok prowadzą 1:0

koszykówka / Białystok 2010-03-27 19:08:14

Dzisiaj w Białymstoku odbyło się pierwsze spotkanie fazy play-out pomiędzy Żubrami Białystok, a drużyną Tempcold AZS Politechnika Warszawska. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 91 : 68.

Warszawska drużyna nie leży Żubrom, które już dwukrotnie w tym sezonie musiały uznać wyższość przeciwników. Tym razem jednak miało być inaczej. Od początku spotkania Bialostoczanie starali się kontrolować grę, a swoje akcje rozgrywac spokojnie i skutecznie. Taktyka była udawna i po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili trzemu punktami. W drugiej kwarcie w zasadzie nic się nie zmieniło na parkiecie i sytuacja jeszcze bardziej poprawiła się na korzyść Żubrów i na przerwę schodziły mając przewagę ośmiu "oczek".

Początek drugiej połowy spotkania to rozsądniejsza gra przyjezdnych, którzy zaczęli stopniowo odrabiać straty. W trzeciej kwarcie mecz nabral rumieńców i goście wygrali tą częśc gry, dzięki czemu ciągle mieli olbrzymie szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu. Ich nadzieje okazały się bezpodstawne, bo w ostatnich dziesięciu minutach zaprezentowali się katastrofalnie w przeciwieństwie do Żubrów, które zdecydowanie zdystansowały przeciwników i z pokaźną przewagą zwycięsko zakończyli pierwsze spotkanie z Tempcoldem.

Żubry Białystok - Tempcold AZS Politechnika Warszawska 91:68 (24:21,20:15,22:25,25:7)

Żubry: Kujawa - 13, Jankowiak - 1, Kulikowski - 9, Zabielski - 13, Brzozowski - 11, Marculewicz - 11, Bajer - 14, Rapucha - 17, Szczepiński - 0, Zalewski - 2,.

Tempcold AZS: Nowakowski - 11, Kret - 2, Sulima - 13, Popiołek - 5, Exner - 0 , Jaremkiewicz - 2, Michalak - 4, Łańcucki - 0, Szymański - 2, Ponitka - 8, Jankowski - 21.